Про це пише Financial Times, зауважуючи, що тепер Щецин опинився на лінії фронту, оскільки це найближчий штаб НАТО до кордону Росії.
"Зараз тут будують високотехнологічний оперативний штаб, офіцерський склад подвоюють до 400 осіб. До 2016 року частина повинна досягти статусу високої бойової готовності", - йдеться в статті.
Німецький генерал Лутц Німанн визнає, що ситуація змінилася драматично. А разом з нею і громадська думка в Німеччині.
"Російська загроза, яка нависла над Європою, змушує багатьох підтримувати ідею, що армія повинна стати активнішою. Згідно з даними опитування YouGov, 49% німців хочуть збільшення витрат на оборону, а проти виступають 36%", - йдеться в статті.
Оглядач зауважує, що впродовж останніх 25 років Німеччина скорочувала оборонний бюджет. Але тепер, коли на Сході України триває війна, Берлін збирається збільшити ці витрати на 6%. В 2016 році він збирається витратити на армію 34,2 мільярди євро.
Міністр оборони Урсула фон дер Ляйєн поставила загрозу з боку Росії на перше місце в своїй стратегії. Однак, стан Бундесверу на сьогодні тяжкий.
Чисельність армії складає 180 тисяч солдатів, при цьому танків – 250, а забезпечення скорочене до 70%. Також в бойовому стані лише 24 з 43 літаків Transall, а лише 41 із 190 гелікоптерів здатні піднятися в повітря. Також в робочому стані лише 42 з 109 літаків Eurofighter Typhoon і 280 з 406 бронемашин Marder. Нещодавно стало відомо, що Німеччина вперше за півстоліття збільшить витрати на оборону. Додаткові кошти також будуть сприяти більш активному Німеччини у спільних навчаннях з НАТО у відповідь на зростання напруженості між Росією і Заходом, зазначає агентство.