Афганістан звернувся до Росії з проханням надати йому військову техніку – WSJ

Поділитися
Афганістан звернувся до Росії з проханням надати йому військову техніку – WSJ Влада РФ розглядають звернення Афганістану
Нова зовнішня політика Кремля дала надію афганським політикам, владі РФ розглядають звернення Афганістану.

Президент Афганістану Ашраф Гані звернувся до Москви з проханням про постачання артилерії, стрілецької зброї і бойових вертольотів Мі-35, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на афганських і російських офіційних осіб.

"Росія користується можливістю", - сказав американський чиновник виданню.

Крім "духу" суперництва, як зазначає видання, цей крок також відображає російську стурбованість щодо погіршення безпеки в Афганістані, що може дестабілізувати Центральну Азію, і перенести ісламський екстремізм ближче до кордонів країни.

16 жовтня саміті в Казахстані президент Росії Володимир Путін заявив, що ситуація "стає близька до критичної", з групами бойовиків, які прагнуть розширити свою присутність в регіоні. "Це важливо для нас - бути готовими реагувати у випадку саме такого сценарію", - сказав він.

Росія почала повітряну війну у Сирії в минулому місяці з метою, як сказав російський лідер, боротися з "Ісламською державою", і підтримувати сирійського лідера Башара Асада. Путін, як зазначає автор статті, намагається створити з цією метою новий союз з Іраном і Іраком.

Тому нова зовнішня політика Кремля дала надію афганським політикам на те, що Росія повернеться в їх країну дружнім союзником. США і їх союзники відкликали більшу частину своїх військових з Афганістану і скоротили фінансову підтримку: у 2010-2011 роках контингент налічував близько 100 тисяч військових, тепер же їх залишиться всього 10 тисяч.

Як стверджує видання, посол Росії в Афганістані Олександр Мантицький, заявив, що влада РФ розглядають звернення Афганістану. "Ми забезпечимо деяку допомогу, але це не означає, що будь-який солдат РФ буде тут, на афганській землі", - сказав він. "Чому ми повинні нести тягар проблеми, які не вирішувалася американці і країни НАТО?", - додав він.

У той же час, видання нагадує, що США як і раніше є найбільшими прихильниками Афганістану з 2001 року Вашингтон виділив понад $ 109 млрд на відновлення країни. Іншими найбільшими донорами є Японія та країни ЄС.

Раніше президент США Барак Обама офіційно оголосив, що армія США не піде з Афганістану. 9,8 тисяч американських солдатів, що знаходяться зараз в близькосхідній країні, продовжать службу до кінця 2016 року. За його словами, армія Афганістану не така сильна, як треба, а ситуація досі залишається крихкою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі