Аборти, війна в Україні та «великий брат» у вигляді США: що говорив Путін під час пресконференції

Поділитися
Аборти, війна в Україні та «великий брат» у вигляді США: що говорив Путін під час пресконференції © Getty Images
Владімір Путін не зміг утриматися від «споконвічно російських» наративів.

Президент країни-терористки Владімір Путін 14 грудня провів пресконференцію за підсумками року та «пряму лінію» з народом. Під час цієї дії, яка тривала понад чотири години, глава Кремля говорив про ситуацію всередині країни, про війну в Україні, яку в РФ продовжують називати «СВО», а також про міжнародні відносини. ZN.UA зібрало головне із пресконференції президента країни-агресорки.

«Відносини» з Україною та війна

За словами Путіна, мир настане тоді, коли росіяни досягнуть своїх цілей, які в окупантів за два роки не змінилися – «денацифікація», «демілітаризація» та нейтральний статус України. Президент РФ заявив, що друга хвиля мобілізації в Росії не потрібна, оскільки добровольців більш ніж потрібно. На фронті у росіян нібито все добре, і хоч «не всюди все вчасно поставляється, але власне виробництво зростає, багато закуповується».

При цьому російський президент порівняв російсько-українську війну з нападом ХАМАС на Ізраїль і заявив, нібито «нічого подібного в Україні немає», а ось на Близькому Сході катастрофа і, що «оцінка «Газа — найбільший цвинтар дітей у світі» багато про що говорить». Щоправда, господар Кремля забув згадати про те, як росіяни щодня вбивають українців на українських територіях, а бойовики ХАМАС під час нападу на Ізраїль використовували тактику РФ у війні проти України.

І взагалі, за словами Путіна, Росія десятиліттями намагалася вибудувати відносини з Україною, адже «росіяни та українці – єдиний народ», а «те, що зараз відбувається – величезна трагедія, схожа на громадянську війну». Але після 2014 року (тоді українці виступили проти проросійської політики Януковича і відбулася Революція Гідності – ред.) Путіну стало зрозуміло, що «Росії не дадуть вибудувати нормальні відносини з Україною».

Міжнародний порядок денний

З Китаєм у РФ, за словами Путіна, безпрецедентний рівень співпраці. І про це начебто всі знають, але він «повинен був нагадати». Глава Кремля заявив, нібито відносини Китаю та Росії – це «один із суттєвих гарантів стабільності у світі».

А ось США, за версією Путіна, це імперіалістична країна, яка сама собі цим і шкодить. Росія готова до відновлення повноцінних відносин зі Сполученими Штатами. Щоправда, для цього, додав Путін, США мають «почати поважати інших людей, інші країни, тоді вони шукатимуть компроміси, а не за допомогою санкцій та бойових дій намагатимуться вирішувати свої питання».

Європейці ж взагалі, за словами Путіна, «багато рішень приймають собі на шкоду» і «значною мірою втратили свій суверенітет». «Хорошими» європейськими лідерами глава Кремля вважає прем'єрів Угорщини Віктора Орбана та Словаччини Роберта Фіцо, які «не проросійські, а пронацональні». Усі інші лідери Європи, на думку Путіна, «залежать від великого брата США».

І взагалі, згідно з версією російського президента, нормалізація відносин із Євросоюзом залежить не лише від РФ, адже це не вони «псували» європейців, а навпаки, росіян «намагаються «засунути».

Водночас «багато людей на Заході вважають, що Росія все робить правильно, ми маємо величезну кількість прихильників із захисту традиційних цінностей». А «Захід «стріляє собі в ногу», коли обмежує можливості РФ використати долари та євро».

При цьому Путін розповів про стосунки з президентом Франції Еммануїлом Макроном. Вони нібито були добрі та робітники, але потім «президент Франції сам їх припинив».

Президент РФ згадав про відносини Вірменії та Азербайджану. За версією глави Кремля, «Москву особливо не інформували, що Вірменія вирішила визнати Карабах частиною Азербайджану». Водночас, на думку Путіна, гіпотетичне припинення Єреваном членства в СНД, ОДКБ та ЄАЕС – не на користь Вірменії.

Щодо війни на Близькому сході, то, за словами Путіна, він перебуває в постійному контакті з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом і «їх позиції схожі» щодо Сектору Газа. При цьому Росія збільшить постачання обладнання та медикаментів до Гази.

Росія як вона є

Під час пресконференції Путін заявив, що у світовому порядку немає жодних правил. Вони, за словами російського президента, «змінюються миттєво».

Головним завданням Путін назвав «зміцнення суверенітету РФ, безпеки на кордонах, забезпечення прав та свобод громадян». Про права конкретно жінок глава Кремля також згадав – у контексті заборони абортів у приватних клініках. Спочатку він обурився, що всі говорять про заборону абортів, адже заборони нібито немає. А потім заявив, що у цьому питанні «діяти потрібно акуратно: держава зацікавлена в тому, щоб жінки зберігали дитину, але й права жінок також треба враховувати».

Щодо економіки РФ, то «запас міцності надлишковий, щоб йти вперед». За словами Путіна, «силові можливості Росії зростають». Безробіття в країні, як зазначив глава Кремля на рекордно низькому рівні, а зовнішній держборг скорочується - з $46 млрд. знизився вже до $32 млрд.

Путін запевнив, що РФ не відмовляється від долара, але росіянам «почали створювати проблеми у розрахунках у доларах та євро». Водночас, за версією президента РФ, «прив'язка нацвалюти до долара загрожує важкими соціально-економічними проблемами».

Звичайно ж, Путін згадав про важливість «патріотичного виховання молоді». І похвалився тим, як російські військові, які раніше вбивали українців і повернулися назад до РФ «працюють із підростаючим поколінням».

Незручні питання

Під час пресконференції на екрані у залі виводилися питання до Путіна. Серед них були такі як «чому ваша реальність відрізняється від нашої дійсності?», «Коли припинять підвищувати ціни на все?», «Як уникнути деградації влади за тривалої монополії на владу?».

За даними ЗМІ, насправді ці питання були заздалегідь узгоджені організаторами телетрансляції та пресслужбою Кремля. І робилося це для того, щоб створити «видимість критичних висловлювань» та пропіарити Путіна напередодні президентських виборів. Такий трюк росіяни вже робили під час прямої лінії Путіна у 2017 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі