90% лікарень в Афганістані можуть припинити працювати через те, що західні компанії, які їм фінансово допомагають, не погоджуються співпрацювати з радикальним ісламістським рухом «Талібан». Про це повідомляє Reuters з посиланням на Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ).
За рахунок фінансування західних партнерів в Афганістані працює близько 2,3 тисячі медичних закладів.
«Ми збираємося зробити паузу в роботі значної частини цих медичних закладів. За деякими оцінками, до 90% перестануть працювати. Можливо, це відбудеться до кінця тижня», — кажуть у ВООЗ.
Масове закриття медичних закладів призведе до зростання захворюваності та смертності від коронавірусу, кажуть спеціалісти.
Наразі ВООЗ намагається допомагати самостійно 500 медичним закладам в Афганістані, а також розраховує на медичну гуманітарну допомогу від влади Катару. Останній обіцяє найближчим часом відправити в Афганістан два або три літаки з медичним вантажем (тестами на коронавірус та препаратами для лікування хронічних захворювань).
4 вересня посол Катару в Афганістані заявив, що аеропорт Кабула може знову приймати гуманітарну допомогу і вже найближчим часом буде готовий приймати цивільні рейси.
Криза в Афганістані настала у серпні, коли «Талібан» захопив владу в країні. Таліби скористалися тим, що 1 травня 2021 року США та інші країни НАТО почали виводити своїх військових з Афганістану. Після 15 серпня сотні громадян почали тікати з країни, десятки загинули під час евакуації. 31 серпня США заявили про повне виведення своїх військ з Афганістану.
Детальніше про наслідки виведення армії США із Афганістану читайте у статті Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов».