15 кращих космічних знімків 2019 року

Фото
Поділитися
Від чорної діри і нової планети до сліпучого сонячного затемнення.

Це був приголомшливий рік для дослідження космосу. Так, це була 50-я річниця Аполлона-11, першої посадки на Місяць з екіпажем, але сталося значно більше те, що розширило наші знання про космос.

Ось 15 найбільш дивовижних знімків космічних подій 2019 року в довільному порядку:

1. Фото чорної діри, квітень 2019 р.

Ви були вражені першим у світі зображенням чорної діри? Якщо ні, ви не дивіться на це належним чином. Створена в результаті щоденних спостережень восьми наземних радіотелескопів, синхронізованих з атомними годинами. Насправді ви бачите тінь чорної діри в центрі сверхгигантской еліптичної галактики M87 у Діві, однією з найбільш масивних галактик в спостережуваної всесвіту.

2. Перша міжзоряна комета, жовтень 2019 р.

Пам'ятаєте "Оумуамуа, сигароподібний камінь, який увійшов в нашу сонячну систему в 2017 році і став першим міжзоряним об'єктом, виявленим астрономами? Це сталося знову в 2019 році з виявленням комети 2I/Borisov, в якій також було виявлено наявність води.

3. Повне місячне затемнення "В тінь", січень 2019 р.

Угорський фотограф László Francsics виграв вересневий конкурс Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2019, організований Королівської обсерваторією Грінвіч, Лондон, з його зображенням "В тінь". На знімку зображена композиція з 35 етапів повного місячного затемнення, яке відбулося 21 січня 2019 року, також називається "Супер блакитний місяць крові".

4. Повне сонячне затемнення "В тіні Місяця", липень 2019 р.

Кришталево чисте небо і красиве повне сонячне затемнення в північній частині Чилі та Аргентині. Цей знімок Юрія Білецького показує, як спостерігачі затемнення стежать за діамантовим кільцем з обсерваторії Карнегі-Лас-Кампанас, який, за щасливим збігом обставин, виявився над Чилі.

5. Нова планета для Сонячної системи, жовтень 2019 р.

Вивчення Гігіі - об'єкта в головному поясі астероїдів - показало, що це може бути найменша карликова планета в Сонячній системі. Астероїд вже виконав три з чотирьох вимог, які необхідні для класифікації як карликова планета: він обертається навколо Сонця, це не місяць і, на відміну від планети, він не очистив околиці навколо своєї орбіти. VLT виявив, що він також відповідає четвертому вимогу - у нього досить маси, щоб його власна гравітація притягала його до приблизно сферичній формі.

6. "Мармур Юпітера", березень 2019 р.

Космічний корабель НАСА на Юпітері виконав приголомшливу роботу. 12 лютого 2019 року для створення знімка знадобилося три зображення, які були перетворені в це зображення вченим Кевіном М. Гиллом.

7. Хаббл знайшов "космічне обличчя", червень 2019 р.

Грунтуючись на спостереженні, проведеному космічним телескопом Хаббл 19 червня 2019 року у видимому світлі, зображення показує пару галактик, що зіштовхуються на відстані близько 704 мільйонів світлових років від Землі. Два "ока" - це яскраві ядра двох галактик, одна з яких врізалася в іншу, а контур особи - кільце молодих блакитних зірок.

8. Ракета "Сатурн-V" Аполлона-11, спроектована на монумент Вашингтона, липень 2019 р.

50-річний ювілей місії "Аполлон-11" з астронавтами НАСА Нілом Армстронгом, Майклом Коллінзом і Базз Олдрін був показаний в 17-хвилинному шоу "Аполлон-50: Вирушай на Місяць" у Національному музеї авіації та космонавтики Смітсонівського інституту.

9. Перший погляд на SpaceX Starship Mk1, вересень 2019 р.

У вересні в Техасі вперше був представлений космічний корабель SpaceX, який в один прекрасний день повинен доставити 100 осіб на Марс.

10. Нові горизонти пролетіли повз Ультіма Туле, січень 2019 р.

Космічний корабель НАСА "Нові горизонти" пролетів повз самого далекого коли-небудь досліджених об'єктів - об'єкт пояса Койпера на прізвисько Ультіма Туле, розташованого приблизно в чотири мільярди миль від Землі. Його зовнішній вигляд, на відміну від усього, що астрономи бачили раніше, демонструє процеси, які створювали планети чотири з половиною мільярди років тому.

11. Хаббл "знімає" кільця Сатурна, червень 2019 р.

Космічний телескоп Хаббл ще раз довів, що Сатурн, безумовно, дуже фотогенічна планета Сонячної системи, коли він сфотографував газового гіганта. Його чудова кільцева система була майже максимально нахилена до Землі.

12. SpaceX запускає ракету Falcon Heavy вночі, червень 2019 р.

SpaceX запустив свою ракету Falcon Heavy в третій раз, на цей раз вночі, зі стартового комплексу 39A в космічному центрі НАСА ім. Кеннеді на мисі Канаверал, штат Флорида. Його клієнтом були ВПС США, програма космічних випробувань-2 (STP-2) по доставці корисних вантажів. Що ще більш важливо, це зробило Falcon Heavy придатним для майбутніх місій національної безпеки.

13. Послідовність повного сонячного затемнення з обсерваторії La Silla, липень 2019 р.

Ще один переможець астрономічної картини дня НАСА, цей знімок, зроблений фото-послом Європейської південної обсерваторії Петром Горалем, показує проміжок часу повного сонячного затемнення 2 липня 2019 року з обсерваторії ESO La Silla в Чилі.

14. Пилове божевілля, лютий 2019

Ось Марс, якого ви ніколи не бачили раніше, пилове божевілля, піднімає поверхневий матеріал, оголюючи більш свіжий матеріал внизу. Причина, чому смуги так сконцентровані на гребенях не відомі.

15. Транзит Меркурія, 11 листопада 2019 р.

Ця маленька чорна точка - Меркурій. Рідкісний транзит Меркурія через видиму сторону Сонця тривав п'ять годин. Наступного разу крихітна планета зробить це візуальна подорож в 2032 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі