Понад 1100 колишніх співробітників міністерства юстиції США зажадали відставки глави відомства, генерального прокурора Вільяма Барра у зв'язку з його втручанням у справу Роджера Стоуна. Про це 16 лютого повідомила газета The Washington Post.
Раніше повідомлялося, що всі чотири прокурори у справі приятеля президента США Дональда Трампа Роджера Стоуна взяли самовідвід після втручання Мін'юсту. Це викликало скандал. Міністерство заявило, що не вважає справедливим запропонований прокурорами термін у 7-9 років в'язниці. Раніше Трамп у Twitter висловив обурення пропозицією прокурорів.
"Дії пана Барра з виконання особистих прохань президента, на жаль, говорять самі за себе. Через ці дії і шкоду, якої вони завдали репутації міністерства юстиції в області відданості справедливості і верховенству закону, Барр повинен подати у відставку", - підкреслюється в листі колишніх співробітників Мін'юсту.
Під зверненням свої підписи поставили понад 1100 екс-прокурорів.
Вони також звертаються в листі до теперішніх співробітників міністерства і закликають наслідувати "героїчний" приклад чотирьох прокурорів у справі Стоуна, які відмовилися виконувати накази, що йдуть врозріз із їхніми обов'язками.
Нагадаємо, Стоуна затримали в січні минулого року. Його звинуватили у брехні Конгресу в ході свідчень під присягою, а також у перешкоджанні розслідуванню Конгресу.
Присяжні погодилися з обвинуваченням, що Стоун брехав комітету Палати представників з розвідки, щоб приховати правду про своє спілкування із сайтом WikiLeaks.
Звинувачення заявляло, що Стоун мав намір отримати у сайту інформацію-компромат про демократів, щоб допомогти Трампу в передвиборній кампанії.
Вирок Стоуну повинен бути винесений найближчим часом.
Нагадаємо, 18 квітня 2019 року Генеральний прокурор США Вільям Барр опублікував відредагований звіт спеціального прокурора США Роберта Мюллера щодо російського втручання в американські вибори 2016 року і змові кампанії Трампа з Росією. Редакція ZN.UA опублікувала витяги з 450-сторінкового звіту, який оприлюднено на сайті Міністерства юстиції Сполучених Штатів.
24 березня генпрокурор США Вільям Барр спрямував Конгресу листа, у якому написав, що в ході розслідування російського втручання у вибори президента США в 2016 році команда спецпрокурора Роберта Мюллера не зібрала достатньої кількості беззаперечних доказів свідомої змови Дональда Трампа та його команди з росіянами. Також Мюллер не зміг довести, що Трамп перешкоджав розслідуванню.
Роберт Мюллер з 2017 року вів розслідування, яке було покликане з'ясувати, чи можна говорити про російське втручання до американських виборів у 2016 році. Серед іншого, перед ним стояло завдання з'ясувати, чи була змова між штабом Трампа та Росією, у зв'язку з чим Мюллер притягнув до відповідальності багатьох людей із близького кола президента Дональда Трампа. Колишнього главу виборчого штабу Трампа та політтехнолога засудженого екс-президента України Януковича Пола Манафорта засудили до 7,5 років тюремного ув'язнення. Крім президента-втікача Януковича, клієнтами Манафорта були Рінат Ахметов, Борис Колесніков, Андрій Клюєв і Сергій Тігіпко. На своїх українських клієнтах Пол Манафорт заробив 60 мільйонів доларів, а задекларував лише 14. Також різні звинувачення були висунуті ще 33 пов'язаним з штабом Дональда Трампа людям.