Як путінська гонка ядерних озброєнь може перетворити космос на нове поле бою — The Times

Поділитися
 Як путінська гонка ядерних озброєнь може перетворити космос на нове поле бою — The Times © European Space Agency
Російські супутники загрозливо маневрували біля американських.

Росія, Китай, Північна Корея та Іран вкладають значні кошти в розвиток космічного потенціалу й особливо протисупутникової зброї, становлячи серйозну загрозу для американської мережі супутникового зв'язку, від якої залежать навігація, точність ударів, командування й управління всіма видами збройних сил США. Росія вже має серйозний протисупутниковий потенціал. Вона провела як мінімум одне підтверджене випробування протисупутникової зброї.

Російські супутники також загрозливо маневрували поблизу американських. Минулого року США попередили, що Кремль глушить сигнал GPS у космосі для втручання в роботу безпілотників в Україні. Росія також стверджує, що розробила наземну лазерну систему під назвою "Калина", яка, на думку американських військових, здатна "засліплювати" супутники, зазначає The Times.

Радіація від ядерного вибуху в космосі знищить усі супутники, що перебувають у зоні детонації. Через відсутність повітря в космосі основний руйнівний ефект ядерного вибуху буде спричинений випромінюванням, що поширюється в просторі зі швидкістю світла. Американські супутники захищені від кінетичних атак і електронних перешкод, але вони будуть беззахисні перед цілеспрямованим ядерним ударом.

Потенційну здатність виводити ядерну зброю на орбіту китайці продемонстрували 2021 року. Пекін запустив ракету дальнього радіусу дії, яка облетіла навколо Землі й запустила гіперзвуковий планерний апарат, що пролетів низькою орбітою до самого Китаю й упав приблизно за 39 км від наміченої цілі.

Американські військові заявили, що це була "зброя першого застосування", здатна нести ядерну боєголовку. Пекін це заперечив. Успішне китайське випробування 2021 року, а тепер і російський план запуску в космос протисупутникової системи з ядерною зброєю створили нові виклики безпеці, які постали перед США та їхніми західними союзниками.

Раніше стало відомо, що ризик завдання Росією ядерного удару по Україні на цю мить мінімальний. Путін готовий до такого рішення психологічно, але до реальних дій, згідно з думкою експерта, справа навряд чи дійде.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі