FT: Компромісна заява G20 щодо України не така вже й погана для Європи

Поділитися
 FT: Компромісна заява G20 щодо України не така вже й погана для Європи © скриншот видео Youtube
Теоретично формулювання можуть покласти на лідерів зобов’язання тиснути на Росію, однак, не відомо, чи будуть вони дотримуватися положень заяви, з якою погодилися.

Делегати ЄС на G20 прибули до Нью-Делі напередодні саміту, що відбувся у минулі вихідні, пообіцявши «відстоювати наші принципи» щодо війни в Україні. Вони поїхали додому розчаровані, ведучи розмови про цінність «компромісного формулювання».

Цьогорічний саміт лідерів G20, який завершився вчора, оприлюднив спільну заяву, в якій не було жодного засудження Росії за її війну проти України, що викликало гнів Києва.

Але європейські чиновники рішуче стверджують, що вони грають у довгу гру, - пише Financial Times.

За їхніми словами, вилучення критичних висловлювань на адресу Росії зі спільної заяви було ціною отримання тексту, з яким погодилися б усі лідери. А це теоретично зобов’язує їх дотримуватися положень спільної заяви.

«Таким чином, тепер Захід може посилатися на заяву і закликати Індію, Бразилію, ПАР й інших тиснути на Росію, таким чином дотримуючись своїх декларацій: від поваги до територіальної цілісності до реалізації Чорноморської зернової ініціативи і, що найголовніше, пошуку «справедливого миру» в Україні», - йдеться в статті.

Однак, це все одно буде залежити від виконання цими країнами своїх обіцянок. І оскільки доказів, які вказували б на такі їхні наміри, немає, склалося враження, що Європа поступилася зараз заради шансу на непевні здобутки колись у майбутньому.

«Все відбувається крок за кроком. Успіх залежатиме від нашої здатності переконати країни, що розвиваються», - сказав один з європейських делегатів на саміті.

Ситуації не допомогло і те, що президент Франції Еммануель Макрон, намагаючись захистити компромісні положення заяви G20, повторив давню критику Китаю, наголосивши, що США, ЄС і їхні союзники по G7 занадто багато говорять про Україну.

«Давайте подивимося правді в очі, давайте будемо чесними, G20 - це не форум для політичних дискусій», - сказав він на своїй прес-конференції після саміту.

Ускладнюючи розташування фігур в геополітичних 3D-шахах, США, які прагнуть поглибити відносини з Індією, були особливо зацікавлені в тому, щоб господар саміту прем'єр-міністр Нарендра Моді зміг добитися ухвалення консенсусу.

«Для нас це не найкращий результат. Ми опинилися між США, які хотіли догодити Моді, і китайцями, які схилялися на бік Росії», - сказав один високопоставлений дипломат ЄС.

Також повідомлялося, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликає лідерів держав G20 задовольнити деякі вимоги Росії для відновлення зернової угоди.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі