Про це на сторінках The Guardian пише Шон Вокер, який зауважує, що про орієнтування на Захід заявляють партія президента Петра Порошенка і їхні союзники з демократичного блоку. Раніше президент Україні появнював, що йому потрібна "більшість в парламенті, щоб провести реформи". А якщо такої більшості не буде, "то реформи залишаться на папері".
В цей же час, попри заяви Кремля, що в Україні "панують фашисти", праві радикальні партії на виборах такі як "Свобода" і "Правий сектор", згідно з опитуваннями, не набирають прохідної кількості голосів.
Тож демократичні сили мають усі шанси зміцнити свої позиції у Верховній Раді і закріпити курс України на інтеграцію з Євросоюзом.
"Але вибори також і ще більше розділяють Схід і Захід країни. На Сході виборчі дільниці не відкрилися на територіях, які захопили бойовики. В самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" пообіцяли провести власті вибори і більше ніколи не бути частиною України. Також вибори не проходять у Криму, який анексувала Росія", - йдеться в статті.
В цей же час, українці йдуть на вибори, сподіваючись, що новий парламент буде більше дослухатися до волі народу.
"Останній рік показав, що український уряд більше не зможе не звертати на людей увагу. Але в цей же час, ми побачили ціну революцій, яка вимірюється кровопролиттям і стражданнями. Нам треба пильно стежити за цим урядом, інакше знову проллється кров", - сказав 42-річнй киянин Михайло.
В цей же час, в українців є сумнів щодо того, на скільки насправді новою буде новообрана Рада. Сьогодні видання Wall Street Journal писало, що екс-соратники Януковича шукають місце "під крилом" нового президента. !zn