На парламентських виборах 26 жовтня можуть подолати п'ятивідсотковий мінімум чотири політичні партії, свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення Міжнародного фонду виборчих систем (IFES).
Згідно з опитуванням, серед "дуже ймовірних виборців", тобто тих, хто прийде на вибори і визначився, за кого голосуватиме за партію "Блок Петра Порошенко" мають намір проголосувати 26%, Радикальну партію - 11%, ВО "Батьківщина" - 8%, "Громадянську позицію" - 6%.
За ВО "Свобода" готові проголосувати 4%, інші партії - 8%, не визначились з вибором - 36%.
Разом з тим, директор відділу моніторингу, оцінки та соціологічних досліджень IFES Ракеш Шарма зазначив, що дослідження проводилося до того, як було оголошено про участь у виборах партії "Народний фронт", тому ця політсила не знайшла відображення в результатах опитування.
Як повідомив генеральний директор КМІС Володимир Паніотто на прес-конференції, соцопитування було проведено з 5 по 13 вересня. При цьому 1613 респондентів були опитані на всій території України, за винятком Донбасу. Крім того, в Донецьку та Луганську були опитані 361 респондентів шляхом особистого інтерв'ю або по телефону.
Зазначимо, що в цей же день були оголошені дані соціологічного опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи им.Илька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
Їх оприлюднили на прес-конференції директор Фонду "Демократичні ініціативи им.Илька Кучеріва" Ірина Бекешкіна та президент КМІС Валерій Хмелько.
Дослідники з'ясували, що "Блок Петра Порошенко" готові підтримати 26,9% опитаних, які збираються брати участь у виборах, "Радикальну партію" - 6,2%, ВО "Батьківщина" - 5,5%.
За "Громадянську позицію" Анатолія Гриценка, згідно з цим опитуванням, готові проголосувати 4,6%. За "Народний Фронт" мають намір проголосувати 3,9% респондентів, за ВО "Свобода" - 3,3%, за партію "Сильна Україна" та "УДАР" - 2,8%, Комуністичну Партію України - 3%, партію "Центр" (лідер Вадим Рабинович) - 1,3%, "Об'єднання "Самопоміч" - 1,7%. Інші партії набирають менше одного відсотка голосів.
Крім того, за іншу партію проголосували б 0,7%, викреслили б усі партії з бюлетеня - 1,5%.
При цьому значна кількість респондентів вибрали варіант "Важко відповісти" - 32,8%. Соціологи відзначають, що це значний ресурс для партій, які хочуть потрапити в Раду.
Згідно із законодавством, до парламенту проходять партії, які подолають п'ятивідсотковий виборчий бар'єр. !zn