Про це сьогодні пише New York Times в редакційній статті. Видання підкреслює, що найбільш проросійськи налаштовані регіони України – Крим, Донецька і Луганська області – не голосувати у неділю через воєнну агресію Росії.
"Але найголовніше, що в України з часів повалення режиму Віктора Януковича тепер є і законно обраний президент, і парламент", - пише видання, нагадуючи, що тепер настав час для швидких і дієвих реформ.
В цей же час, хоч на виборах перемогли демократичні прозахідні партії, це не гарантує їхньої єдності в парламенті і уряді. Але перед новими політичними елітами постали дуже серйозні виклики: порожня казна, болючі реформи, які не можна відкладати, а на додачу треба знайти паливо, щоб пережити зиму.
"Новий парламент просто не може собі дозволити і далі займатися політичними чварами і не зважати на корупцію, як це було до цього часу", - йдеться в статті.
Видання звертає увагу на те, що позиція прем'єра Арсенія Яценюка, який швидше за все залишиться на посаді, і президента Петра Порошенка щодо Росії і терористів на Сході України дещо відрізняється. Голова уряду є прихильником жорсткішої політики, ніж президент. Вони могли б домовитися про спільну позицію, але на діалог просто немає часу.
"Роботу над ліквідацією корупції необхідно почати негайно, щоб отримати фінансову допомогу від МВФ. Однією з головних реформ в списку є скорочення державного апарату, який був роздутий в часи Януковича. Однак олігархи неминуче почнуть чинити опір цьому процесу, особливо перед холодною зимою на носі", - пише видання.
В України лишаються несплачені борги за газ. А Росія відмовляється продавати їй паливо дешевше. І це теж дуже серйозний виклик для нової влади.
В цей же час Кремль може визнати вибори, які організовують проросійські терористи на Сході України. Москва буде змушувати Київ говорити з тими, кого оберуть бойовики.
"Тяжко уявити, які ще потрясіння зможуть пережити українці після того, як вони на їхніх очах пограбували, знищували і ділили їхню країну. Але ті, хто зміг проголосувати на виборах в Україні, показали, що досі підтримують зближення із Заходом. І в цій критичній ситуації США і Євросоюз повинні надати Україні широку і дуже щедру допомогу", - йдеться в статті.
Сьогодні також видання The Guardian писало, що Україна на виборах попрощалася зі старою владою. А оглядач Time підкреслював, що Україна на виборах розірвала зв'язки з СРСР і Росією.