Серед кандидатів-мажоритарників вже можна назвати тих, які пройдуть до Верховної Ради.
Згідно з даними Центральної виборчої комісії, Партія регіонів взяла всі округи в Донецькій області.
Так само регіонали лідирують у всіх округах в Дніпропетровській області, окрім одного - в 24 окрузі самовисуванець Яків Безбах випереджає регіонала майже на 3 тисячі голосів.
У Криму з відривом майже у 9 тисяч голосів лідирує регіонал Юлія Льовочкіна.
У Вінницькій області з великим відривом йде самовисуванець Петро Порошенко і представник «Батьківщини» Микола Катеринчук.
Віктор Балога (Єдиний центр) має великий відрив на Закарпатті.
Регіонал В'ячеслав Богуслаєв виграв у сина комуніста Олексія Бабуріна у Запоріжжі - відірвався на більш ніж 11 тисяч голосів, сам же Олексій Бабурін (КПУ) бореться з Ярославом Сухим (ПР) - їх розділяє менше 300 голосів на користь Сухого.
Коняр Олександр Онищенко (ПР) виграє в Уляни Мостіпан («Батьківщина») у Київській області, а соціаліст Олександр Мороз займає лише третє місце.
Самовисуванець Костянтин Жеваго має великий відрив у Полтавській області, так само, як самовисуванець Олександр Волков і регіонал Андрій Деркач - в Сумській області.
Лідера «Радикальної партії» Олега Ляшка теж можна вважати переможцем в Чернігівській області, так само як і самовисуванців Миколу Рудьковського та Ігоря Рибакова.
Регіонал Вадим Колесніченко лідирує в Севастополі, а самовисуванець Григорій Калєтнік - у Вінницькій області.
Нагадаємо, що вперше з 2002 року парламентські вибори в Україні пройшли за змішаною системою - 225 депутатів обирали за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Всього в бюлетені була представлена 21 партія, одна політична сила - Українська платформа «Собор» - раніше відмовилася брати участь у перегонах.
У боротьбі за депутатські крісла беруть участь близько 5 тис. кандидатів - 2650 за мажоритарними округами і 2550 за партійними списками. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр.
Офіційні результати виборів-2012 будуть опубліковані після підрахунку документів з окружних комісій. Попередні дані голосування очікуються в ніч на 29 жовтня.
Своє перше засідання нового скликання Верховної Ради України проведе 17 грудня 2012 року. !zn
Читайте також:
Центральна виборча комісія опрацювала 36,23% всіх протоколів
У Харківській області в мажоритарних округах тотально лідирують регіонали
Російські спостерігачі визнали вибори в Раду прозорими