Звістки про успіхи на полі бою сповнюють українців гордістю та надією – опитування

Інфографіка
Поділитися
Звістки про успіхи на полі бою сповнюють українців гордістю та надією – опитування © Міноборони України
А от відчуття розпачу викликають новини про загиблих.

Близько 92% українців вірять у перемогу України у війні проти Росії. При цьому такої думки дотримуються жителі усіх регіонів, йдеться в опитуванні, опублікованому Центром Разумкова.

За даними опитування найважливішими подіями, які сприяли підтримці морального духу й асоціюються в громадян України з відчуттям гордості та перемоги були, зокрема, звільнення Херсона (15%), захист Харкова (11%), деокупація Київщини (10%). Також у переліку є загалом позитивні емоції від звільнення окупованих територій, гордість за українських військових та відчуття згуртованості суспільства.

На питання які ж події війни найбільше асоціюються з горем чи розпачем, респонденти здебільшого згадували не конкретні події, а наслідки воєнних злочинів з боку держави-терориста. 24% українців назвали загибель людей найбільш травматичною подією під час війни. Ще близько 22% – також асоціюють розпач та горе з бомбардуваннями та ракетними обстрілами, а 16% –згадують розправи та масові вбивства населення на окупованих територіях України.

При цьому джерелом надії та оптимізму для українців є події, які свідчать про те, що Україна не залишилася наодинці з агресором. Так,  11% опитаних сповнювались надією через отримання зброї з-за кордону, а 10% зазначили, що оптимізм у них вселяла підтримка інших країн у цілому. Надію  також приносили звістки про успіхи на полі бою: 9% респондентів згадали про наступальні дії, деокупацію та звільнення українських територій.

Опитування було проведене  соціологічною службою Центру Разумкова cпільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва з 23 по 30 березня 2023 року методом особистого інтерв'ю (face-to-face) в усіх регіонах України, за винятком Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей, а у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях опитування проводилося на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі