ЗСУ можуть почати атакувати цілі по всій Росії, навіть в Сибіру – FT

Поділитися
ЗСУ можуть почати атакувати цілі по всій Росії, навіть в Сибіру – FT © Генеральний штаб ЗСУ
Нові українські атаки безпілотниками мають шанс зруйнувати “почуття безкарності”, яке має Росія у зв’язку з відсутністю у України ракет великої дальності.

Збройні сили України цього тижня продемонстрували, що здатні вражати цілі в Росії, і скоро ця здатність пошириться на всю територію країни-агресора, пише Financial Times з посиланням на радника українського уряду з питань оборони, який говорив на умовах анонімності. 

Цього тижня ЗСУ вразили безпілотниками українського виробництва три військові бази в глибині Росії - одну з них лише за 160 км від Москви.

"Атаки можуть повторитися. У нас немає обмежень по відстані і незабаром ми зможемо досягти всіх цілей всередині Росії - в тому числі в Сибіру. В Україні ми знаємо, як важко захищатися від подібних повітряних атак. Незабаром у Росії також не залишиться безпечних зон", - сказав радник уряду.

Український уряд публічно не взяв на себе відповідальність за ці удари, і багато деталей залишаються в таємниці, як це характерно для інших спецоперацій Києва, таких як комбінована атака повітряних і морських безпілотників на російську військово-морську базу в Севастополі у жовтні. 

Але те, що відрізняє останні атаки України, - це їхній радіус дії і те, що вони прорвали російську систему ППО і завдали удару по стратегічних військових базах, які раніше вважалися невразливими.

Одна з баз, аеродром Енгельс поблизу Саратова на півдні Росії, приблизно за 600 км від кордону з Україною, є домом для російських бомбардувальників дальнього радіусу дії, здатних нести ядерні заряди. За словами українських посадовців, він також є стартовим майданчиком для атак крилатими ракетами на українську інфраструктуру.

"Ці авіабази обслуговують стратегічні бомбардувальники, які Росія використовує не лише для нанесення ударів по українських цивільних об'єктах, але й для того, щоб погрожувати всьому світу. Але удари України зруйнували імідж Російської Федерації... Навіть такі об'єкти слабо захищені", - заявив Сергій Кузан, керівник аналітичного центру "Український центр безпеки та співробітництва".

Представники оборонного сектору та аналітики вважають, що одним з довготривалих наслідків цих атак може стати розпорошення Росією своїх збройних сил всередині країни, що допоможе убезпечити їх, але ускладнить проведення операцій. У вересні Чорноморський флот Росії перемістив частину своїх підводних човнів на понад 300 км на схід з порту базування в анексованому Росією Криму до Новоросійська на материковій частині Росії на тлі побоювань, що вони будуть вразливими до українських ударів.

"Ці атаки безумовно, зроблять росіян менш впевненими в собі. Їм доведеться подумати про те, як вони розподіляють військові активи і забезпечують їхню безпеку. Росіяни будуть сумніватися в своїй здатності захистити свої стратегічні активи в [країні]", - сказав представник західного оборонного відомства. 

Україна також сподівається, що ці атаки, якщо вони повторяться в достатньому масштабі, допоможуть налаштувати російську громадську думку проти конфлікту.

Москва здійснила тисячі атак ракетами та безпілотниками на українську інфраструктуру, які залишили значні території країни без електрики, тепла і водопостачання. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі