Цього року дуже популярним предметом при вступі була географія. Кількість учасників цього тесту зросла на чверть порівняно з минулим роком. А все тому, що сертифікат з цього предмету часто вимагали для вступу на контракт. Наприклад, в деяких університетах майже всі вступники-контрактники давали сертифікати з географії. Деякі університети просили ЗНО з географії замість більш складних фізики і хімії (навіть профільних). Про це у статті "Вища освіта: на спеціальності, від яких залежить конкурентоспроможність держави, черга з кращих абітурієнтів не стоїть" пише член Національної команди експертів з реформування вищої освіти, доктор фізико-математичних наук, професор Володимир Бахрушин.
Найвищими (понад 190 балів) були прохідні бали при вступі на бюджет на спеціальності галузі знань Міжнародні відносини, а також окремі спеціалізації Філології, Стоматологію та Журналістику.
Найнижчими (нижче 130 балів) виявилися прохідні бали на всі спеціальності галузей Механічна інженерія, Електрична інженерія і Аграрні науки та продовольство, значну частину спеціальностей галузі Освіта/Педагогіка, а також спеціальності Хімія, Фізика та астрономія, Прикладна фізика та наноматеріали, Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, Хімічні технології та інженерія, Технології легкої промисловості, Технології захисту навколишнього середовища, Гірництво, Деревообробні та меблеві технології, Будівництво та цивільна інженерія, Залізничний транспорт, Транспортні технології (на залізничному транспорті). Більшість з них - це спеціальності, що визначають здатність держави до сталого розвитку та її конкурентоздатності у сучасному світі.
Найвищий прохідний бал був на модні спеціальності. А от на ті, від яких залежить здатність держави до сталого розвитку і конкурентоздатності, був найнижчий прохідний бал. Тобто відбирали найслабших студентів.
Докладніше проумови вступу в 2021 році читайте в статті "Вступ-2021: майбутні медики вчать математику, а фізика необов’язкова навіть для фізиків".