Зміни в законах: чи вплинули вони на порядок оформлення постійного догляду

Поділитися
Зміни в законах: чи вплинули вони на порядок оформлення постійного догляду © freepik.com
Цей закон вже підписав президент.

Верховна Рада України змінила перелік осіб, які зможуть отримати відстрочку від призову на військову службу. Раніше відстрочку від мобілізації могли отримати ті військовозобов’язані, у кого дружина (чоловік), батьки або батьки дружини (чоловіка) є інвалідами I чи II групи. Таких мобілізованих також могли звільнити в запас.

Тепер отримати звільнення від мобілізації можна буде лише в тому випадку, якщо в родині більше немає інших працездатних, здатних утримувати особу з інвалідністю.

Юристка Анастасія Григор’єва розповіла, чи вплинули ці зміни на порядок оформлення постійного догляду за особами, які його потребують.

Вона нагадала, що в постанову Кабінету Міністрів Україні №859 від 23.09.2020 змін які б стосувались  призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі не вносили, тому процедура оформлення постійного догляду не змінилася.

Вона нагадала, що особами які мають право здійснювати догляд на непрофесійній основі є родичі які проживають з особою , яка потребує догляду, мають спільний побут, взаємні права та обов’язки та допомагають в повсякденному житті.

Особами які потребують такого догляду можуть бути старші люди з обмеженою самостійністю, люди з інвалідністю, хворі на хронічні захворювання або особи з особливими потребами.

Оформлення постійного догляду для таких осіб є надзвичайно важливою та необхідною процедурою для забезпечення їхнього добробуту та якісного життя. Постійний догляд є необхідним для забезпечення якісного життя та добробуту осіб, які не можуть самостійно доглядати за собою через стан здоров’я, вік або особливі потреби.

Нагадаємо, як оформити догляд за особою похилого віку. Постійний догляд – це форма догляду за особами з різними фізичними або психічними обмеженнями, що вимагає постійної присутності доглядача для надання необхідної допомоги та підтримки. Доглядачем офіційно може вважатися лише та особа, яка отримує компенсацію за надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі