Вступили в силу зміни в процесуальних кодексах країни. Простіше кажучи, це закони, які визначають, яким способом ми тепер будемо захищати свої права. Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Дузь, адвокат.
"Слава Богу, наші народні обранці не є у своїй більшості правознавцями, і тому в цьому питанні прислухалися до думки фахівців, завдяки чому кодекси ми отримали якісні. Звичайно, є багато питань знову ж таки до механізмів їх дії - адже не у всіх судах в Україні є елементарні технічні можливості для їх впровадження, але в цілому зміни цікаві і дієві", - зазначає автор.
За її словами, одну з таких новацій громадяни вже встигли побачити і оцінити - трансляцію судових засідань. Тепер більшість судових спорів стануть доступні і повністю відкриті.
"Це дуже важливі зміни: вони прямо впливають на якість захисту інтересів в судах, на справедливість судових рішень, на стійкість віри у закон і справедливий суд. Так, це велика відповідальність для всіх учасників судового процесу: представники сторін повинні належним чином готуватися, а судді - приймати законні рішення. Але, повірте, так легше і краще, - підкреслює автор. - У відкритий судовий процес піде лише кваліфікований адвокат, тому що його тактику захисту, мовлення зможуть оцінити майбутні клієнти та колеги. А головне - у відкритому процесі судді будуть відчувати себе по-справжньому незалежними, бо ніхто не зможе дзвонити по телефону, ходити, переконувати і впливати на його рішення, яке буде оголошено публічно. Якщо за судовим процесом спостерігає суспільство, дуже добре помітні кулуарні домовленості і корумповані схеми. Зараз всі бояться викриття, а така відкритість знімає всі підозри".
Детальніше про реформування законодавства читайте у матеріалі Юлії Дузь "Рік, що минає. Підсумки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".