Зміни в молодіжній політиці України позначаться на молодих активістах – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Зміни в молодіжній політиці України позначаться на молодих активістах – експерт © Pixabay
Проєкт закону, що передбачає зниження віку молоді, готується до другого читання в Раді.

Законопроєкт «Про основні засади молодіжної політики», прийнятий парламентом в першому читанні в червні, пропонує вважати молоддю людей віком до 29 років, молодою сім'єю - до 35 років.

Чому ж вік молоді в законопроєкті знизили? Розбирався експерт Реанімаційному пакету реформ Юрій Юзич.

«Законодавство гармонізується із законодавством країн ЄС. У Європі лише кілька «найбагатших» країн мають вік молоді вище 30 років: Україна, Румунія, Греція, Кіпр», - пише він для ZN.UA.

В українському законопроєкті застосовується підхід, запозичений у Швейцарії. Молодіжна політика націлюється не лише на молодих людей, а й на дітей. Щоб соціалізація відбувалася не в 14 років, як записано зараз в законі, а тоді, коли це цікаво і важливо дитині.

«Законопроєкт про молодь, який готується до прийняття у Верховній Раді, не лише відображає світовий тренд на зниження віку молоді, а й частково впроваджує підхід Люксембургу. Ця країна - єдина в ЄС, де в законі про молодь прописані відразу три вікові категорії: діти - до 12 років, підлітки - 12-18 років і молоді люди - 18-30 років», - додає автор.

Однак зниження віку молоді в новому законопроєкті найбільше вдарить по молодіжним активістам. Воно призведе до того, що 30-35-річний актив втратить можливість отримувати премію уряду в розмірі майже 50 тисяч грн.

Розмір премії адвокатувався в 2014-2015 роках, щоб хоч частково підтримати волонтерський актив молодіжного руху, оскільки ані тоді, ані зараз держава ніяк не підтримує інституційну спроможність молодіжних громадських організацій.

«Крім того, це зниження може вимити з членства і правлінь молодіжних організацій відповідну вікову групу активістів. Адже закон, як і чинне законодавство, передбачає квоту молоді в загальній кількості членства і керівних органів молодіжних організацій», - попереджає Юзич.

Докладніше про те, як «відсікання» 30-35 річних вплине на державні програми підтримки молодих вчених і молодіжних лідерів, а також про міжнародний досвід молодіжної політики читайте в статті Юрія Юзича «Молодь помолодшає?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі