Зміна імені: які документи для цього потрібні

Поділитися
Зміна імені: які документи для цього потрібні © Державна міграційна служба
Роз'яснення дали у мін'юсті.

В Україні, відповідно до чинного законодавства, громадяни мають право на зміну прізвища, імені та по батькові. Ця норма передбачена ст. 295 цивільного кодексу України. Фахівці південного міжрегіонального управління міністерства юстиції розповіли, які документи необхідно для цього подати.

Хто має право на зміну прізвища, імені та по батькові

Згідно з частиною першою статті 16 закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», зміна імені можлива лише для громадян України.

Фізична особа, яка досягла 16 років, має право на власний розсуд змінити своє ім’я. Фахівці пояснили, що при достягненні 14 років, це можна зробити за згодою батьків, або одного з батьків, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав стосовно цієї дитини або якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження, або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

«Якщо над фізичною особою встановлено піклування, зміна імені здійснюється за згодою піклувальника», – йдеться у повідомленні.

Якщо один з батьків виражає незгоду щодо зміни по батькові дитини, спір може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Фахівці додали, що заяви про зміну імені українців, які проживають на території України, приймаються і розглядаються відділом державної реєстрації актів цивільного стану (далі - відділ ДРАЦС) за місцем їх проживання; громадян України, які постійно проживають за кордоном, –  дипломатичне представництво або консульська установа України, в якій вони перебувають на постійному консульському обліку.

Які документи потрібні для зміни імені

Для цього необхідно мати: паспорт громадянина України, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб (якщо є), свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі розлучення), свідоцтва про народження дітей (якщо є), а також фотокартка та квитанція про сплату державного мита.

За реєстрацію зміни імені справляється державне мито у розмірі 0,3 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (5,10 грн) та три неоподатковані мінімуми доходів громадян (51 грн) – при повторній зміні імені.

«Заява про зміну імені розглядається відділом ДРАЦС у тримісячний строк з дня її подання. За наявності поважної причини цей строк може бути продовжено, але не більш як на три місяці», – пояснили фахівці.

Чи можуть відмовити людині у зміні імені

Підставами для відмови у зміні імені є:

  • здійснення стосовно заявника кримінального провадження або його перебування під адміністративним наглядом;
  • наявність у заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку;
  • звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку заявника;
  • подання заявником неправдивих відомостей про себе;
  • подання  заяви про зміну імені у спосіб, що не передбачений Порядком.

Раніше ми писали, як отримати та замінити закордонний паспорт під час війни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі