Негативні наслідки для України матиме переорієнтація частини мігрантів зі Східної Європи на Західну, насамперед на Німеччину і Велику Британію, які за рівнем зарплат значно випереджають традиційні країни працевлаштування українців: Італію, Польщу та Чехію вважає соціологиня.
"Упродовж останніх кількох років саме Німеччина - найбажаніша країна зайнятості для українців. До суто економічних мотивів додаються й політичні рішення: з березня 2020 року Німеччина відкрила ринок праці для мігрантів з-за меж ЄС, а після Brexit можливості українців працювати у Об'єднаному Королівстві майже не відрізняються від тих, які мають громадяни східних країн ЄС", - відзначає автор.
Лібанова пояснює: українці, що працюють не в сусідніх, а в більш віддалених і економічно розвинених країнах, значно частіше орієнтуються не на циркулярні (від'їзд – повернення з грошима – від'їзд), а на тривалі поїздки, які зазвичай переходять у постійну міграцію.
"Отже, такого роду зміна географії трудової міграції загрожує більш значним відтоком населення з України", - резюмує експертка.
Докладніше про те, якою має бути міграційна політика України під час і після пандемії, читайте у статті Елли Лібанової "Трудова міграція з України: вплив COVID-19".