ЗМІ: Після того, як Зеленський двічі просив Дубінського вийти з фракції, нардепам СН розповіли, як коментувати скандал

Поділитися
ЗМІ: Після того, як Зеленський двічі просив Дубінського вийти з фракції, нардепам СН розповіли, як коментувати скандал Фото: Twitter
Депутат обидва рази відмовлявся.

Президент України Володимир Зеленський під час засідання фракції "Слуга народу", яке відбулося напередодні, двічі просив Олександра Дубінського добровільно вийти з її складу.

Дубінський навідріз відмовився, повідомляє babel.ua з посиланням на джерело у фракції партії "Слуга народу".

Джерело підтвердило виданню, що Зеленський Дубінського "просив двічі", а той обидва рази відмовився виконати вимогу президента.

"Я не вийду, я ні в чому не винен", - процитував співрозмовник слова Дубінського.

При цьому, як повідомляє babel.ua, депутатам фракції "Слуга народу "роздали тези щодо ситуації з Дубінським, з метою реалізувати політику "єдиного голосу".

"Слугам" радять заявляти, що Україна не втручається у вибори в інших країнах, а її стратегічне партнерство з США є дуже важливим і не може бути переглянуте через приватності.

Нібито санкції США проти Дубінського це рівень особистісний, які не поширюється на всю фракцію і партію.

У документі уточнюється, що неможливо прогнозувати, яким буде рішення фракції щодо Дубінського. Партія і фракція "Слуга народу" просто виконуватиме свою передвиборчу програму поза незалежності від історії з Дубінським і тим, чим вона закінчиться.

Відзначається, що у фракції ще немає єдиного рішення по Дубінському. На цьому тлі сам Дубінський має намір довести юридичними шляхами свою невинність і має сенс почекати, чим закінчиться справа.

Дубінський має намір подати позов проти керівників "Центру протидії корупції" Віталія Шабуніна і Дар'ї Каленюк — він звинувачує їх у держзраді через звернення до Міністерства фінансів США із закликом ввести проти нього санкції.

Щодо дій депутата Андрія Деркача, у документі радять заявляти, що його діяльність у компетенції спецслужб.

У КВЦ "Парковий" увечері 25 січня відбулося засідання фракції "Слуга народу" за участю президента України Володимира Зеленського та в.о. міністра енергетики Юрія Вітренко.

Ключовим питанням засідання було призначення першим віцепрем'єром з питань енергетики Юрія Вітренка. Також "слуги" планували заслухати депутата Олександра Дубінського про введення проти нього санкцій з боку США.

Також напередодні на засіданні фракції "СН" розглянули три варіанти розв'язання проблеми з депутатом Олександром Дубінським, повідомив глава президентської партії та заступник голови фракції Олександр Корнієнко.

За його словами, розглядаються варіанти :

  • захищати Дубінського і писати листи на його підтримку в США;
  • виключити Дубінського з фракції;
  • ініціювати зняття Дубінського з посади заступника глави податкового комітету Ради.

Він Корнієнко підтвердив ЗМІ, що Зеленський пропонував Дубінському добровільно вийти з фракції, але той відмовився.

Саму дискусію між президентом і опальним депутатом, глава фракції описав як "тривалу" і "емоційну".

В Офісі президента відмовилися реагувати на ситуацію з Дубінським, але пізніше пообіцяли зробити "все можливе" для залучення до відповідальності тих, хто втручався у вибори в США, і визначитися з заходами реагування.

Нагадаємо, що в опублікований 11 січня списку санкцій потрапили сім українських громадян і чотири зареєстрованих в Україні компанії: депутат від "СН" Олександр Дубінський, колишній прокурор Костянтин Кулик, колишній депутат-утікач Олександр Онищенко, а також бізнесмени Антон Симоненко, Андрій Теліженко, Петро Журавель, ТОВ "Ера Медіа", ІА "Онлі Ньюз", ТОВ "Скептик" і сайт NABULeaks, пов'язані з депутатом Андрієм Деркачем, якого включили до списку санкцій ще у вересні. У США його називають "російським агентом з десятирічним стажем".

Санкції запровадили за публікацію "плівок Байдена" і "розкрутку" цієї теми в медіа з метою вплинути на результати виборів президента США.

Навесні 2020 року ексрегіонал Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які нібито свідчили про вплив колишнього віцепрезидента США Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка. За словами депутата, одна з тем записів стосується "отримання $1 млрд в обмін на збереження схем Burisma і міжнародної корупції". Він стверджував, що записи нібито датовані 2015-2016 роками й в них йдеться про необхідність звільнення тодішнього генпрокурора Віктора Шокіна, "який тоді розслідував справу Burisma і вийшов на Байдена".

Після оприлюднення "плівок Деркача" Порошенко звинуватив Офіс президента та олігарха Ігоря Коломойського в провокації, до якої причетні російські спецслужби. Він також вказав на ризик втрати двопартійної підтримки України в разі спроби втручання у вибори президента США. У штабі Джо Байдена назвали "плівки Деркача" "відредагованою нісенітницею".

Детальніше про суть того, що відбувається навколо "плівок Деркача" читайте в статті Тетяни Силіної "Гра Україна" для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі