"Особа_2 і Особа_3 у серпні 2015 року незаконно отримали програмне забезпечення, яке надає доступ до Електронного реєстру дозволів для переміщених осіб в районі проведення АТО.., заволодівши ідентифікаторами, ключами, логінами та паролями, які надають можливість працювати з реєстром, вносити відповідні зміни, доповнення тощо", - йдеться у вироках.
Об'єднавши зусилля, злочинці організували схему власного збагачення шляхом безперешкодного оформлення дозволів на перетин лінії розмежування в Донбасі громадянам України, іноземцям і особами без громадянства.
"З метою реалізації свого злочинного умислу Особа_2 та Особа_3 розмістили в мережі Інтернет під вигаданими іменами оголошення про безперешкодне термінове оформлення дозволів.., зазначивши номери своїх мобільних телефонів та інші", - додається у вироках суду.
Після звернення до ділків клієнти отримували від одного зі зловмисників подальші інструкції. Так, вони мали сплатити "вартість" послуг у розмірі від 200 до 500 гривень – перерахувати кошти на банківські картки хакерів. Після чого надіслати їм за допомогою месенджерів копії власних паспортів та інших ідентифікаційних документів.
Після цього хакери незаконно вносили відповідні відомості до реєстру. Ця схема зловмисників діяла із серпня 2015 по 16 березня 2018 року, завдяки їй одна з них збагатилася на 420 тисяч гривень, 24 січня на ці кошти було придбано однокімнатну квартиру.
Підозрювані визнали себе винними й уклали угоду зі слідством. Наприкінці вересня суд призначив їм покарання: Особі_2 у вигляді трьох років позбавлення волі, Особі_3 – у вигляді трьох років і одного місяця позбавлення волі. Та звільнив обох від відбуття покарання з випробувальним терміном один рік.
Як повідомлялося, від початку року співробітники Національної поліції України викрили 212 бойовиків "Л-ДНР", 180 з них затримані, ще 32 учасники незаконних збройних формувань перебувають у розшуку.
Більшість з них несли "службу" на так та званих "блокпостах" бандформувань і виконували різні підсобні роботи. Зазвичай за продукти харчування та сигарети, грошей їм не платили.
Від початку дії в Донбасі операції Об'єднаних сил у квітні поточного року, контррозвідники викрили 51 учасника та поплічника підконтрольних Росії терористичних угруповань "Л-ДНР". 39 осіб затримали, ще 12 оголосили у розшук. Упродовж травня-серпня 26 з них були засуджені до позбавлення волі строком від трьох до дев'яти років.