Міська влада Києва веде підготовку до нового опалювального сезону та залучає всі технічні й кадрові ресурси, щоб у будинках киян було тепло. Про це під час ефіру на телеканалі «Київ» розповів директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Науменко, пише пресслужба КМДА.
Як готують столицю до зими 2022-2023
Науменко пояснив, що «Київтеплоенерго» завершує гідравлічні випробування в столиці, тепловики ліквідували 1700 пошкоджень тепломереж.
«Зараз проводяться обстеження усіх мереж життєзабезпечення, зокрема мереж електропостачання, які повинні працювати без збоїв в умовах підвищеного навантаження, щоб люди за необхідності використовували електрообігрівачі. ТЕЦ забезпечені резервним пальним. Також місто придбало додаткову кількість генераторів як резервне джерело електроенергії за умов позаштатних ситуацій», – сказав він.
Повідомляється, що міська влада розпочала у 2019 році модернізацію теплоенергетичного комплексу Києва. Керівник Департаменту зазначив, що за цей період вдалося здійснити комплексну реконструкцію 360 км тепломереж та провести капітальні ремонти на ТЕЦ та заводі «Енергія».
«Це також значний крок у підвищенні надійності та міцності столичної системи теплопостачання», – сказав він.
Чи виконають у Києві енергоефективні проєкти у житлових будинках за програмою «70/30%»
За словами Науменка, міська влада планує відновити цьогорічне виконання енергоефективних проєктів у житлових будинках ОСББ та ЖБК у рамках міського конкурсу співфінансування «70/30%» в межах термінів та наявних фінансових ресурсів.
Він зазначив, що конкурс енергоефективних проєктів у житлових будинках на умовах співфінансування «70/30%» є пріоритетним у плані енергоощадження та проведення капремонтів, тому Департамент працює над тим, щоб реанімувати його виконання, призупинене через воєнний стан.
«На жаль, це не ті обсяги, які хотілося б і які були передбачені програмою до війни. Ми не зможемо виконати усі заявлені проєкти через брак часу та погодні умови, необхідні для проведення зовнішніх робіт, наприклад, утеплення фасаду чи покрівлі. Крім того, ми обмежені в термінах початку опалювального сезону», – пояснив чиновник.
За словами Науменка, міська влада вже звернулась до конкурсантів – правлінь ОСББ та ЖБК, щоб вони відкоригували свої проєкти робіт з урахуванням актуальних цін на матеріали та обладнання, а також виробників, з якими сьогодні є можливість співпраці.
«Відповідно до внесених коректив, у першу чергу, в фокусі ті види робіт, що стосуються функціонування будинкових систем, оскільки наше найголовніше завдання – якісно та надійно підготуватись до опалювального сезону», – резюмував він.
Керівник Департаменту нагадав, що в межах двох міських програм співфінансування, що були започатковані міською владою Києва, за останні роки вдалося виконати термомодернізацію понад 1200 енергоефективних проєктів на 1000 будинків. При цьому місто спрямувало 1,1 млрд грн, а мешканці будинків 350 млн грн. Економія в окремих будинках перевищувала 70%, залежно від погодних умов.
Нагадаємо, що Кабмін розробив субсидію на опалення для мешканців Донбасу.