Більше половини українців (51%) в якості інтеграційного напрямку країни обирають вступ в Європейський Союз, тоді як протилежний вектор – вступ у Митний союз з Росією, Білоруссю і Казахстаном – в даний час вибрали б 13% жителів України, свідчать дані липневого опитування компанії Research & Branding Group.
Ще 27% українців віддали б перевагу не приєднуватися до жодного з зазначених інтеграційних об'єднань, 9% не визначились з даного питання.
Як зазначають соціологи, довгий час питання зовнішньополітичних орієнтацій громадян мав чітко виражену регіональну специфіку. Вона зберігається і зараз. Проте в даний час прихильники європейського вектора інтеграції України переважають в усіх регіонах країни: абсолютна більшість на Заході (77%), більше половини в Центрі (51%) і з мінімальною перевагою над прихильниками неприєднання на Півдні (36%) і Сході (31%).
Дослідження проводилося компанією R&B в період 10-21 липня 2016 року серед 1795 осіб. Помилка вибірки складає 2,4%.
За даними опитувань останніх двох років, кількість прихильників вступу України в ЄС коливається біля позначки 50%. При цьому частка прихильників Митного союзу не перевищує 15%.