Мешканці анексованого Росією Криму після скасування заборони на поїздки в Туреччину почали активно скуповувати тури на курорти цієї країни, повідомляє "Радіо Свобода".
Путівки в Туреччину в туристичних компаніях Криму з'явилися "практично відразу після того, як Путін дозволив". Відправляють людей з Москви і Ростова-на-Дону.
"Літо - це найвищий сезон, що всі йдуть у відпустку, от і беруть Туреччини дуже активно", - пояснюють у турфірмах.
"Найпопулярнішими є тури в готелі чотири і п'ять зірок," все включено ". В основному це Середземноморське узбережжя - Анталія, Белек, Кемер. Егейське море привабливо для європейців, росіян там мало, і кримчани туди теж не їздять. Дешеві путівки в три зірки запитують дуже рідко - мабуть, якщо грошей зовсім немає, а відпочити хочеться. Точно так все було і до заборони ", - повідомила власниця туристичної компані "Куди завгодно".
За її словами, ставка Кремля на те, що закриття закордонних напрямків змусить людей частіше відпочивати в Криму, не спрацювала. "Поки Туреччина була закрита, кримчани літали в Таїланд. "Гарячий тур" туди можна було купити за ті ж гроші. У Криму з тих, хто звик відпочивати за кордоном, ніхто не залишався", - розповіла вона.
Як пояснюється, інтерес до Туреччини викликаний бажанням людей відпочити в комфортних умовах. А пакетних турів з хорошим сервісом і високим рівнем комфорту у Криму в принципі немає. При цьому вартість відпочинку подібного рівня на аннексированном півострові залишається вкрай високою.
Як повідомлялося раніше, Туреччина за добу стала найпопулярнішим напрямком у росіян. З 29 червня по 1 липня кількість запитів по турам у Туреччині збільшилося в чотири рази. При цьому Крим і Сочі стали цікавити росіян в три рази менше. Таким чином, кількість запитів з Туреччини в три рази перевищує цей показник по головним російським курортів разом узятим.
30 червня президент РФ Володимир Путін дозволив відправку російських туристів до Туреччини, а також заявив про початок процесу нормалізації відносин Росії і Туреччини після телефонної розмови з президентом Реджепом Ердоганом.
До цього авіасполучення між Росією і Туреччиною було обмежено: авіакомпанії двох країн виконували тільки регулярні рейси, тоді як чартерні були заборонені. Це один із заходів, вжитих РФ після інциденту з російським бомбардувальником Су-24, який був ліквідований ВПС Туреччини 24 листопада 2015 року.