У результаті диверсійних акцій проти промосковського уряду Криму близько 1,6 жителів півострова залишилися без електрики. Небезпечний з позицій міжнародного права прецедент, створений Росією навколо Криму по відношенню до України, став джерелом багатьох колізій. Півострів, який на 70% забезпечується електроенергією з материка, 21 листопада виявився відрізаний від електропостачання. В пошкодженні ліній електропередач підозрюються члени національної меншини - кримські татари та українські націоналісти. Підірвані опори мають бути відновлені на цьому тижні.
Влада Німеччини звернулася до керівництва України роз'яснити ситуацію з нападом на стратегічно важливий інфраструктурний об'єкт.
"Федеральний уряд сподівається, що електроживлення відновиться і такі атаки більше не повторяться", - сказав прес-секретар Міністерства закордонних справ Мартін Шефер під час прес-конференції у Берліні в понеділок, 23 листопада, передає німецьке видання Deutsche Welle.
"Політичний конфлікт не повинен відображатися на людях - жителях Криму", - пояснив Шефер.
Тим часом санкції, викликані приєднанням Росією Криму, будуть продовжені в будь-якому випадку. Про це заявив офіційний представник МЗС ФРН Мартін Шефер на брифінгу сьогодні, 23 листопада.
"Мова не йде про санкції, які були введені Євросоюзом у зв'язку з аннексуванням Криму. Ці санкції будуть однозначно продовжені. Якщо якась дискусія про санкції відбудеться, вона торкнеться лише тих санкцій, які були накладені у зв'язку з поведінкою Росії (на сході України)", - сказав Шефер.
23 листопада Кабмін тимчасово заборонив вантажоперевезення в/з Криму. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), згідно із законом, підготувати проект розпорядження Кабміну з конкретним переліком товарів, робіт і послуг, які можуть постачатися до Криму.