Жінки у сільській місцевості отримують на 15% менші зарплати ніж чоловіки – Мінагрополітики

Поділитися
Мешканкам сіл заважає обмежений доступ до ресурсів

Жінки в українських селах отримують на 15% менші зарплати ніж чоловіки за ту ж саму роботу. Такі дані на офіційному ресурсі Мінагромолітики навела заступниця Міністра аграрної політики та продовольства України Людмила Шемелинець. 

Причиною такої ситуації чиновниця вважає обмежений доступ жінок до більшості ресурсів, який заважає їм реалізувати себе в професійній сфері. Водночас Шемелинець наголосила, що наразі в українських селах сформувався певний прошарок жінок-лідерів: «Це голови територіальних громад, педагоги, медики, жінки-фермери. Вони, зокрема, займають активну позицію як в економічному, так і в суспільному житті села, всіляко сприяючи розвитку місцевих громад».

Серед заходів, які сприяють самореалізації економічно активних жительок сіл, Людмила Шемелинець назвала проєкт міжнародної технічної допомоги «Розвиток молочного бізнесу в Україні». Його учасником є і Мінагрополітики. Проєкт, зокрема, супроводжує фермерок та фермерів, кооперативних лідерів та лідерок в удосконаленні їхніх навичок з бізнес-менеджменту та кооперативного життя.

Загалом же подолати зарплатну дискримінацію сільських жительок має підвищення рівня їхнього доступу до медичних, освітніх, економічних послуг, а також забезпечення їхніх прав та належного соціального захисту.

Зараз у селах мешкає 6,5 млн жінок (десь половина усього сільського населення). Більше третини з них є найманими працівницями або підприємицями. Їхнє 15-відсоткове відставання від чоловіків по зарплаті є меншим від середнього по країні (десь 18%) та світу (на рівні 20%). Загалом Україна має тенденцію до скорочення розриву у рівні зарплат між чоловіками і жінками. Лише п’ять років тому зарплати українських жінок були на чверть нижчими, ніж у чоловіків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі