29 серпня Голосіївський районний суд оголосив вирок жінці, яка залишила на 11 днів без нагляду однорічного сина і дворічну дочку. В результаті чого, хлопчик помер, а дівчинка потрапила в лікарню.
Суд визнав винною 22-річну жінку у вчиненні злочину, а саме - в залишенні дітей в небезпеці.
У той же час прокуратура наполягала на довічному позбавленні волі і кваліфікувала злочин як умисне вбивство малолітньої дитини.
За словами прес-секретаря прокуратури Києва Надії Максимець, значну частину покарання жінці буде зараховано як відбутого в слідчому ізоляторі, за так званим "законом Савченко".
"Під крики "ганьба" завершилося судове засідання, де сьогодні, 29 серпня, було оголошено вирок жінці, з вини якої від голоду помер її однорічний син. Залишення в небезпеці. Так суд кваліфікував дії підозрюваної, яка на 11 днів залишила без їжі в зачиненій квартирі однорічного сина і дворічну дочку", - написала Максимець і додала:
"Незважаючи на зібрані докази та покази свідків, від яких холонула кров, суд не знайшов підстав вважати її дії умисним вбивством та призначив йому покарання за ч. 3 ст. 135 КК України у вигляді 8 років позбавлення волі".
Як повідомляє видання "Судовий репортер", 3 роки жінка вже провела у СІЗО, поки тривало слідство і суд. Таким чином, завдяки "Закону Савченко", їй залишилося відбути 2 роки.
Прокуратура готує апеляцію на кваліфікацію злочину і призначене покарання.
На обліку служб у справах дітей налічується понад 30 тисяч дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Про це розповіла прес-служба Міністерства соціальної політики України, повідомляє УНН.
"На обліку служб у справах дітей налічується 31 491 дитина, що перебуває в складних життєвих обставинах", - йдеться у відповіді на запит.
Нагадаємо, в Україні станом на січень 2019 налічується 70 711 без батьківського піклування.
Як раніше повідомлялося, іноземці за рік всиновили майже 12 тис українських сиріт.