Згодні на компроміси з Путіним щодо Криму і Донбасу 15% українців

Поділитися
Згодні на компроміси з Путіним щодо Криму і Донбасу 15% українців Згодні визнати російську окупацію Криму и Донбасу 15% українців © facebook.com/yatsenyuk.arseniy
Частина українців згодні на обмежене співробітництво з Росією, але без перетину "червоних ліній", де компроміси неможливі.

Найбільш підтримуваним (35%) варіантом політики України щодо Росії на нинішньому етапі є такий, що передбачає максимальне обмеження контактів, згортання будь-якого співробітництва, збереження режиму санкцій та запровадження візового режиму, свідчать дані опитування Центру Разумкова і фонду "Демократичні ініціативи".

Трохи більше чверті українців (28%) підтримують варіант обмеженого співробітництва у критично важливих сферах та питаннях, збереження контактів та двостороннього діалогу, але при цьому визначення "червоних ліній", щодо яких неможливі компроміси (питання окупації Криму та Донбасу).

Тільки 15% опитаних готові виправдати пошук будь-яких компромісів з Росією і погодитися на умови Росії щодо Криму та Донбасу з метою якнайшвидшого врегулювання конфлікту та повернення до дружніх партнерських відносин.

Опитування проведене Центром Разумкова спільно з фондом "Демократичні ініціативи" 16-20 грудня 2016 року серед 2 018 респондентів у всіх регіонах України, за винятком окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Центр Разумкова

Читайте також: На референдумі дві третини українців проголосують за вступ до ЄС

Як свідчать дані опитувань Центру Разумкова, ставлення українців до керівництва Росії та державних інститутів РФ було негативним в 2014-2016 роках. У листопаді 2016 року частка тих, хто негативно ставиться до президента РФ, становила 74% і аналогічна показнику квітня 2014 року. Подібна тенденція спостерігається і щодо інших державних інститутів РФ – уряду та Державної думи.

Відношення до громадян Росії більш стримане. Однак порівняно з квітнем 2014 року, кількість українців, які позитивно ставляться до росіян, помітно скоротилося з 45% до 29%, тоді як рівень негативного ставлення зріс, хоча і несуттєво – з 17% до 21%, а так само збільшилася частка тих, хто ставиться нейтрально, – з 33% до 39%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі