Зеркаль розповіла, коли вручать перші підозри у справі щодо аварії Boeing МН17

Поділитися
Зеркаль розповіла, коли вручать перші підозри у справі щодо аварії Boeing МН17 MH17 збили над Донбасом у 2014 році © @oivshina
За словами заступниці голови українського МЗС, нові дані також має оприлюднити розслідувальна група Bellingkat.

Першим чотирьом підозрюваним у справі про катастрофу пасажирського авіалайнера Boeing 777 рейсу МН17 вручать підозри після того, як Спільна слідча група оприлюднить їхні імена, повідомила заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль. Вона також зазначила, що мова йде про керівництво армії Російської Федерації.

"Імена будуть оголошені. Будуть пред'явлені підозри. Після цього повинен запрацювати сам кримінальний суд Схипхола (Схіпхол, Нідерланди), який розглядатиме цю справу. Але поки суд не встановить провину таких-то, не можна сказати, що вони є винними... Це тільки верхівка. Природно, потім кількість людей, які причетні до цього, буде набагато більшою, ніж ці чотири людини, які будуть оголошені", - зазначила Зеркаль.

Зеркаль також ствердно відповіла на питання про те, чи йдеться про керівництво армії РФ. За її словами, передати такий вид зброї, як зенітно-ракетний комплекс "Бук", з якого збили MH17, "без дозволу керівництва не можна". Зеркаль розповіла, що є інформація про те, як "Бук" потрапив в Донбас, але поки невідомо, хто з нього стріляв і хто несе відповідальність.

"Буде ще цікава презентація Bellingkat. Вони завжди йдуть далі, ніж офіційна група розслідування", - додала Зеркаль.

Вона також повідомила, що Нідерланди і Австралія спільно просуваються "в рамках своєї претензії до росіян за збиття Боїнга як до держави".

"Вони провели з ними вже один раунд консультацій, і тепер вони рухаються до другого раунду консультацій (з метою - ред.) залучити Росію до відповідальності, як державу", - розповіла Зеркаль.

Заступниця голови МЗС додала, що поки справа MH17 це міжнародно-правова відповідальність.

"Це все складні процеси, і вони до них ставляться дуже обережно, виважено і, на відміну від нас, розуміють, що в міжнародному праві з міжнародно-правовою відповідальністю поспішати не можна", - підсумувала Зеркаль.

Нагадаємо, 17 липня 2014 над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійський авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам - ​​Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака - все 298 чоловік, включаючи 80 дітей.

Майже через чотири роки, в травні 2018 року, Міжнародна слідча група (JIT) на прес-конференції в Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак. Комплекс "Бук", з якого була випущена ракета, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.

Наступного дня Австралія і Нідерланди офіційно оголосили про те, що саме Росія несе відповідальність за знищення малайзійського "Боїнга". Європейська Рада також закликала РФ взяти на себе відповідальність і повністю сприяти всім спробам встановити істину, справедливість і вину конкретних осіб в даному злочині.

Проте РФ досі заперечує свою причетність до трагедії – через майже п'ять років після загибелі авіалайнера.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі