Для Росії повернення військовополонених моряків та політв'язнів до України є предметом торгу за місце у "Великій сімці", заявила заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль у коментарі "5 каналу". За її словами відповідним крокам Москви посприяли заяви президентів США та Франції щодо розширенні G7.
"Розмова – на рівні президентів. І це питання знаків і кроків. Якщо сьогодні пролунали заяви про те, що президент Трамп і президент Макрон розглядають можливість повернення Росії до клубу великих держав, то звичайно, це вимагає від президента Путіна також якихось кроків, про які йшлося на зустрічах із президентом Трампом або президентом Макроном. І повернення наших полів'язнів і моряків, звичайно, завжди обговорюється на всіх політичних рівнях", – сказала Зеркаль.
Вона зазначила, що посольство України в РФ готове в будь-який момент долучитися до процесу звільнення політв'язнів. Однак, станом на вечір 21 серпня жодної офіційної інформації російська сторона не надала.
Нагадаємо, Дональд Трамп заявив, що вважає повернення РФ до G8 доцільним, назвавши це "непоганою річчю". За даними CNN, його підтримав президент Франції Еммануель Макрон. У свою чергу, британський прем'єр Борис Джонсон і федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель вказали на відсутність передумов для повернення РФ до "Великоъ вісімки".
Після таких заяв російська журналістка та правозахисниця Вікторія Івлєва повідомила, що адміністрація "Лефортово" прийняла передачі для українських політв'язнів Романа Сущенка, Олексія Сизоновича, Євгена Панова, Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Павла Гриба і Миколи Карпюка.
Пізніше в "Лефортово" підтвердили, що в московському СІЗО перебувають Станіслав Клих, Микола Карпюк, Олександр Кольченко, Володимир Балух і Роман Сущенко. Українських політв'язнів перевели з колоній і в'язниць у російській глибинці.
Як повідомляють росЗМІ, переговори про обмін утримуваниими особами вийшли на фінальну стадію. Переведення українців до "Лефортово" може свідчити про майбутній обмін.
Зауважимо, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова ще 16 липня передала російському омбудсмену Тетяні Москальковій список зі 150 українських політв'язнів і військовополонених, яких незаконно тримають у РФ і анексованому Криму. Москалькова, в свою чергу, передала Денісовій аналогічний список заарештованих і засуджених в Україні громадян Росії.