Україна продовжує виконувати умови для вступу в НАТО, озвучені раніше керівництвом Альянсу. Саме з цією метою в країні з'являться спеціальні органи і система розвідки. Міжнародні партнери відзначають, що документ допоможе парламенту ефективно стежити за розвідувальними органами і спецслужбами України, оскільки створює правову базу для цього, зазначили в Консультативній місії ЄС.
"Нещодавнє прийняття Закону "Про розвідку" створює правову базу для ефективного парламентського нагляду за розвідувальними органами і спецслужбами України. Це - важливий крок на шляху до забезпечення більшої підзвітності і прозорості в роботі цих відомств, є наріжним каменем громадянського і демократичного врядування цим сектором, а також відповідає європейським і євроатлантичним нормам і принципам", - наголошується в повідомленні місії в Facebook.
У посольстві США в Україні також відзначили важливість прийняття закону "Про розвідку" на шляху євроінтеграції України.
"Ефективний парламентський нагляд за розвідувальними органами є надзвичайно важливим для забезпечення їх підзвітності та сприяння демократичному управлінню", - йдеться на сторінці посольства в Twitter.
Ми вітаємо Україну з Прийняття Закону про розвідку, Який є важлівім кроком на шляху євроатлантичної інтеграції. Ефективний Парламентський нагляд за розвідувальнімі органами є Надзвичайно важливим для забезпечення їхньої підзвітності та сприяння демократичному управлінню. https://t.co/bqNrDFHAU4
- US Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) October 23, 2020
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав закон «Про розвідку». Він сприятиме своєчасному виявленню, запобіганню і нейтралізації загроз, забезпечить Україну якісною розвідувальною інформацією і стане частиною реформування сектора безпеки і оборони. Більш того, його підписання стало важливим кроком вперед у відносинах з НАТО, тому що це було однією з умов для вступу в організацію.