Президент України Володимир Зеленський зустрівся в Києві з шістьма українськими членами екіпажу судна Stevia, яких захопили пірати у Гвінейській затоці в грудні 2020 року.
Про це повідомила пресслужба президента на відомчому сайті.
На початку 2020 року під час нападу на судно пірати вивезли в невідомому напрямку шістьох українських моряків Олександра Соручана, Семена Резніченко, Костянтина Андрєєва, Олександра Коровкіна, Владислава Чебана та В'ячеслава Сандеровського, а також двох громадян Албанії.
МЗС України забезпечив звільнення моряків з піратського полону. Був налагоджений переговорний процес судновласника з викрадачами. Звільнити українців вдалося лише в кінці січня 2021 року. Вони були доставлені в Порт-Харкорт, де відбулося необхідне медичне обстеження, а потім - в Лагос і Стамбул (Туреччина). 13 лютого моряки прибули до Києва.
"Ми отримали інформацію про захоплення. Почали працювати в Міністерстві закордонних справ. Викрадачі хотіли дуже багато. Але дипломати чудово попрацювали - і МЗС, і наші розвідники. Була зроблена досить складна комбінація. Людей повернули. Операція пройшла блискуче, адже все люди здорові й живі. Ми знаємо випадки, коли це може тривати багато років. Вважаю, що це прекрасна перемога для України. Ми повертаємо все", - сказав Зеленський, вітаючи моряків на батьківщині.
Президент поцікавився умовами, в яких пірати утримували українців. Моряки розповіли, що їх тримали в джунглях серед мангрових лісів, де було багато комарів.
"Це було страшно. Навколо тебе - двадцять осіб з автоматами цілодобово", - розповів один з моряків і додав, що більшість викрадачів були під дією наркотиків.
Президент запропонував направити українців в лікарню "Феофанія" на кілька днів для проходження медичного обстеження та відновлення здоров'я.
У Нігерії з піратського полону звільнили шість українських моряків, захоплених разом з судном Stevia біля берегів Нігерії 16 грудня.
5 січня повідомлялося, що п'ятеро моряків екіпажу судна Arvin, затонулого біля берегів провінції Бартин, повернулися додому, розповіла прессекретар посольства України в Туреччині Анна Шмік.