Зеленський не бачить в Академії держуправління при президентові «кузню кадрів» за типом французької ENA – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Зеленський не бачить в Академії держуправління при президентові «кузню кадрів» за типом французької ENA – експерт
Голова держави своїм указом передав її у розпорядження КНУ ім. Шевченка.

Президент Володимир Зеленський своїм указом передав Національну академію державного управління при президентові України в розпорядження Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

З одного боку, в бажанні Офісу президента відмовитися від цього напрямку є позитив. З іншого, те, що голова держави бачить в академії лише освітній заклад, а не прикладну школу, де повинні готувати управлінців найвищого рівня - звісно, мінус, вважає директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак.

ЛАН

«Позитив указу президента в тому, що ОПУ відмовляється від цього напрямку, де він як собака на сіні. Тому підготовка кадрів логічно стає функцією уряду. Негатив? НАДУ перестала розглядатися як базовий заклад для підготовки управлінців найвищого рівня за прикладом французької ENA», - каже Ганущак.

Передача академії КНУ означає, що президент вважає її суто освітнім закладом, а не прикладною школою, де повинні прищеплювати навички майбутнім префектам і практично робити відбір і селекцію, виходячи з психологічного портрета.

«Очевидно, що боротьба за професійний підхід до посади очільників державних адміністрацій продовжується, і акт по НАДУ лише загострює це питання і виводить його в публічну площину», - зазначає він в розмові з редакторкою відділу політики ZN.UA Інною Ведерніковою.

Таким чином, навіть якщо вдасться закріпити в законі професійний статус голів районних і обласних адміністрацій, брати і навчати їх буде практично ніде.

Що з огляду на нересурсні позиції уряду і Мінрегіону (який, згідно із законопроєктом №4298 про внесення змін до закону «Про місцеві державні адміністрації», готує і подає президенту на підпис кандидатури голів адміністрацій) дозволить Банковій як і раніше формувати вертикаль під себе, а не під державний інтерес.

Зеленському час визначитися, чи продовжує він зміцнюватися в рамках коридорів Банкової (тоді - випадкові люди на ключових напрямках, боротьба за ресурси і контроль над призначенням «своїх» голів адміністрацій та інше), або будує реальні державні зміцнення, просуваючись вглиб країни (тоді ставка на компетенції і реальне продовження децентралізації). Що вибере президент? Читайте в статті Інни Ведернікової «Фактор випадковості» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі