Автор зазначає, що згідно із заявою секретаря комітету ВР з питань оборони, члена державної комісії з експортного контролю озброєнь Івана Вінника, збитки від втрати боєприпасів становить не менш 800 млн доларів.
"Як можна перевірити цю цифру? За даними джерел DT.UA, вартість однієї тисячі тонн старих радянських боєприпасів 3-4 категорії, що потребують ремонту й переспорядження, на світовому ринку озброєнь, за мінімальними оцінками, становить від 15 до 30 млн дол.", - йдеться в статті.
Бутусов підкреслює, що Україна навіть під час війни здійснює експорт таких боєприпасів для поповнення військового бюджету.
" Якщо взяти їхню вартість за мінімальними розцінками, то 27 тис. тонн, заявлених Міноборони, - це не менше 400 млн дол. Неофіційні оцінки збитків - 40 тис. тонн - означають, що вартість втрачених боєприпасів (без урахування руйнувань інфраструктури військової бази та прилеглих територій) становить не менше 600 млн дол.", - вказує аналітик.
За словами Бутусова, набагато сумніша картина складається в тому випадку, якщо рахувати збитки по-іншому - з урахуванням того, скільки Україні буде коштувати закупівля нових боєприпасів на світовому ринку. Постачальників таких боєприпасів не багато, і перш за все – це РФ, з якою Київ не торгує зброєю. Якщо закуповувати снаряди у інших, неросійських постачальників, ціна на аналогічну колосальну партію снарядів була б на порядок вищою.
"Багато це чи мало - 600 млн дол. збитків? Це понад 25% загального бюджету Міноборони на 2017-й рік", - підкреслює експерт.
Відзначається також, що за даними джерел DT.UA основні втрати на складі в Калинівці становлять 125 мм танкові снаряди, 122 мм реактивні снаряди РСЗВ БМ-21 "Град", 122 мм гаубичні снаряди, 82 і 120 мм міни для мінометів. Знищені сотні тисяч снарядів цих типів - одні з найбільш затребуваних у армії. Снарядів цих знищувати ніхто не планував, вони були або в готовому до застосування стані, або підлягали ремонту.
Детальніше про збитки, завдані вибухами в Калинівці, читайте в статті Юрія Бутусова " Катастрофа в Калинівці: вибух, якого чекали " у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".