Центр «Миротворець» провів власну експертизу фотографій ветеранки АТО/ООС Вікторії Котеленець та жінки, яка в якості конвоїра брала участь у «параді полонених» в окупованому Донецьку в серпні 2014 року. Система розпізнавання NeuroIDentigraf не виявила між ними схожості.
Адміністратори «Миротворця» наполягають, що українських військових конвоювала не Котеленець, а донеччанка Ольга Сухова, особу якої встановили раніше.
Дослідження проходило в два етапи. В рамках першого через NeuroIDentigraf «прогнали» два масиви зображень: фото Вікторії Котеленець, зроблені в різні роки, а також фото Ольги Сухової з соцмереж.
Програма підтвердила, що на всіх атрибутуваних фотографіях Вікторії Котеленець зображена одна й та сама особа. Також NeuroIDentigraf підтвердив, що зовнішність конвоїрки й Ольги Сухової збігаються більш ніж на 95%.
Другий етап експертизи включав порівняння фото конвоїрки і масиву фотографій Вікторії Котеленець. Програма виявила 0% збігів зовнішності.
Вікторію Котеленець поліція затримала через зовнішню схожість із терористкою «ДНР», яка конвоювала українських військових на «параді полонених» в окупованому Донецьку влітку 2014 року.
Котеленець затримали в Міністерстві ветеранів 19 січня, куди вона прийшла отримувати посвідчення учасника бойових дій.
З 2015 вона воювала в рядах ДУК «Правий сектор», а потім - Української добровольчої армії. Чоловік Вікторії - лейтенант ЗСУ.
Суд відправив матір двох малолітніх дітей до СІЗО на 60 діб без права внесення застави.
Починаючи з 2015 року Вікторію неодноразово допитували контррозвідники СБУ і «кожен раз переконувалися, що на фото не вона».
24 серпня 2014 року терористи по «ДНР» провели в центрі Донецька колону з 50 українських військовополонених і цивільних заручників в супроводі озброєних конвоїрів.
Кілька десятків прихильників терористів вигукували на адресу українських військових образи, а потім розірвали кілька українських прапорів. Потім по вулиці проїхали поливні автомобілі комунального підприємства Донецької міської ради, які "вимивали вулицю після колони полонених".
Пропагандистська акція проводилася за сценарієм «Параду переможених» 17 липня 1944, коли по центру Москви провели кілька колон полонених німецьких солдатів і офіцерів. Спецоперація була спрямована на деморалізацію українців, провокацію розколу в Україні і ненависті до мешканців окупованого Донбасу, а також як інструмент тиску на президента України Петра Порошенка напередодні переговорів у Мінську.
У лютому 2020 року СБУ заочно оголосила підозру організаторам «параду» в Донецьку. Їм інкримінують участь в незаконних збройних формуваннях і жорстоке поводження з військовополоненими.