Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури України завершила досудове розслідування за епізодами кримінального провадження, відкритого проти міліціонерів роти патрульної служби особливого призначення "Торнадо", повідомляє прес-служба ГПУ.
Бійці роти МВС підозрюються в створенні злочинної організації та скоєнні ряду тяжких злочинів у зоні проведення антитерористичної операції в Луганській області в грудні 2014 – червні 2015 року.
Восьми підозрюваним інкримінується вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронних органів), ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 127 (катування), ч. 2 ст. 153 (насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом), ч. 2 ст. 342 (опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві) і ч. 3 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) Кримінального кодексу України.
Всі підозрювані, які взяті під варту в рамках кримінального провадження, а також їхні адвокати сьогодні отримали можливість ознайомитися з матеріалами слідства.
18 червня військова прокуратура затримала 8 бійців підрозділу "Торнадо", в тому числі, командира, неодноразово судимого Руслана Онищенко. Міліціонери батальйону "Торнадо" звинувачувалися у скоєнні ряду тяжких та особливо тяжких злочинів.
Після цього міністр внутрішніх справ Арсен Аваков доручив розформувати роту "Торнадо". У відповідь на це бійці закрилися на своїй базі в Луганській області. Заступник командира роти Микола Цукур заявив, що бійці не мають наміру чинити збройний опір правоохоронцям. Він також повідомив, що бійці "Торнадо" очікують від керівництва МВС пропозицій проходження служби в складі інших підрозділів.
Увечері 19 червня Аваков повідомив про завершення конфлікту між "Торнадо" і військовою прокуратурою.
Рота "Торнадо" − рота патрульної служби міліції особливого призначення, створена у вересні 2014 року в структурі ГУ МВС України в Запорізькій області. Рота була створена на базі розформованого в жовтні 2014 року добровольчого батальйону "Шахтарськ".
Дії, статус і роль добровольчих батальйонів у ході АТО є предметом серйозних дискусій у суспільстві, урядових колах і силових структурах. На це вказує журналіст ZN.ua Ірина Кириченко в матеріалі "Добровольчі батальйони просять визнання − вони ведуть вогонь з самого початку війни". Невизначеність правового статусу добробатов, дефіцит кадрових офіцерів у їх складі, низький рівень довіри до командування, випадки укомплектування складу підрозділів без якісно організованого відбору провокують серйозні проблеми.