Через військове вторгнення РФ в Україні багато людей покинули свої домівки та стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Держава виплачує допомогу на проживання переселенцям. Але бувають випадки, коли виплата допомоги затримується. У Мінреінтеграції пояснили, що робити треба робити переселенцям, якщо вони вчасно не отримали виплати, пише видання «На пенсії».
Куди слід звертатися, якщо виплати ВПО затримують
В Україні передбачені виплати для ВПО:
- 2000 грн для дорослих;
- 3000 грн для дітей або осіб з інвалідністю.
Нарахування виплат для внутрішньо переміщених осіб відбувається тричі на місяць: 3-го, 12-го чи 23-го числа. Сама виплата відбувається раз на місяць.
Якщо виплати не надходять понад місяць, то переселенцям необхідно звернутися до органу соцзахисту за місцем фактичного перебування та з’ясувати причину. Там зобов’язані прийняти ВПО незалежно від того, де вони зареєстровані. Окрім органів соцзахисту, громадяни мають змогу звернутися:
- у ЦНАП;
- у Мінреінтеграції на номер гарячої лінії з кризових питань 15-48;
- за телефоном гарячої лінії Офісу уповноваженого з питань ВПО +38 (066) 813-62-39.
У Мінреінтеграції зазначили, що також можна надсилати повідомлення до месенджерів та коментарів під повідомленнями на офіційних сторінках відомств у соціальних мережах. Очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук підкреслила, що влада реагує на будь-який формат звернень.
«Дуже багатьом вже змогли вирішити питання. Тож, будь ласка, звертайтеся – допоможемо! Виплати від держави будуть нараховані та дійдуть до одержувачів», – пояснила вона.
Раніше Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович розповіла, чи є алгоритм позбавлення статусу ВПО та хто буде змушений повернути грошову допомогу від держави.