Співробітники прокуратури разом із СБУ затримали осіб, причетних до розкрадань майна на 1,5 млрд гривень. Про це повідомляє у суботу, 17 серпня, прокуратура Києва на своїй сторінці у Facebook.
"… задокументовано та припинено діяльність злочинної групи, члени якої організували схему заволодіння нерухомим майном, що перебувало у державній, комунальній та приватній власності, чим спричинено збитки в особливо великих розмірах", - йдеться у повідомленні.
Вказується, що за результатами спецоперації затримано трьох організаторів та чотирьох виконавців. Серед них двоє адвокатів та колишній керівник столичних органів юстиції.
За даними слідчих, з 2017-го по сьогодні злочинці, використовуючи підроблені документи та електронні ключи доступу до Держреєстру речових прав на нерухоме майно, заволоділи земельними ділянками, житловими і нежитловими приміщеннями на 1,5 млрд гривень.
Затримані шляхом подання позовних заяв за підробленими документами, за сприяння суддів, отримували позитивні рішення у справах, на підставі яких здійснювали реєстраційні дії відносно майна. Унаслідок права власності на десятки об'єктів нерухомості переходили до інших фіктивних власників.
Сьогодні за місцем роботи та проживання фігурантів, а також у судах та за місцем мешкання кількох суддів, провели 30 обшуків. Слідчі дії проводяться на території Києва, Київської області та Херсону із залученням 90 чоловік особового складу.
Затриманим підготовлено повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене групою осіб), ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) ККУ.
Нагадаємо, що раніше президент Володимир Зеленський підписав указ "Про заходи щодо протидії рейдерству". Документ містить набір інструментів, що будуть впроваджені найближчим часом для належного захисту власників бізнесу та протидії позбавленню їх майнових прав. Зокрема, передбачено внести зміни до програмного забезпечення держреєстрів, що має істотно зменшити ризики та частоту рейдерства.
Про те, як розпізнати рейдерське захоплення на ранній стадії та як взагалі протидіяти рейдерам читайте у матеріалі Андрія Семидідька "Рейдер на порозі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".