Колишній командир протиповітряної оборони терористичного угруповання "ДНР" Володимир Цемах в 2015 році знявся в пропагандистському сюжеті, присвяченому катастрофі MH17. В інтерв'ю він, ймовірно, розповів про свою роль у транспортуванні російського ЗРК "Бук", яким було збито малазйиский "Боїнг", повідомляє InformNapalm.
Цемах брав участь у російській дезінформаційної кампанії і озвучував популярну тоді на пропагандистських ресурсах версію про те, що пасажирський лайнер нібито було збито українським штурмовиком, по якому, в свою чергу, вела вогонь ППО терористів. В інтерв'ю бойовик, очевидно, сказав щось зайве з точки зору кураторів, і одне слово в його заяві було "запікано". Він розповів, що звідкись витягав якогось "пацана", а також щось ховав. Якщо читати по губах, то чітко видно, що Цемах сказав односклалдне слово з голосним звуком "У". Автори матеріалу вважають, що цим словом було слово "Бук".
Архівне інтерв'ю Цемаха опублікував телеканал "Настоящее время" у сюжеті, присвяченому затриманню бойовика і розслідуванню катастрофи MH17.
4 липня Володимира Цемаха, екс-начальника протиповітряної оборони "Слов'янської бригади "ДНР", взяли під варту в Києві на 60 діб без права внесення застави. За даними ЗМІ, бойовика вивезли з окупованої території українські спецслужби. Цемах може бути цінним свідком у справі MH17.
Нагадаємо, 19 червня Міжнародна слідча група назвала імена чотирьох осіб, причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). Судовий процес у справі може розпочатися вже навесні наступного року.
СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".
17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.
Майже через чотири роки, у травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) на пресконференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак. Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в Курську.