Затриманим у справі про розкрадання коштів "Держінвестпроекту" повідомили про підозру

Поділитися
Затриманим у справі про розкрадання коштів "Держінвестпроекту" повідомили про підозру НАБУ затримала чотирьох осіб за підозрою в розкраданні коштів "Держінвестпроекту" © Facebook/НАБУ
Серед затриманих – троє колишніх посадових осіб і власник фірм з ознаками фіктивності.

Чотирьом особам, затриманим детективами Національного антикорупційного бюро в рамках справи про розкрадання коштів "Держінвестпроекту", вручили повідомлення про підозру.

Затриманих підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України – "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, вчинене групою осіб", повідомила прес-служба НАБУ ввечері у вівторок, 12 грудня.

Дана стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від 7 до 12 років із забороною обіймати певні посади строком до трьох років та конфіскацією майна.

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури готують клопотання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Нагадаємо, 12 грудня детективи НАБУ провели ряд обшуків і затримали чотирьох осіб за підозрою в організації схеми з розкрадання коштів Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України ("Держінвестпроект") і ДП "Державна інвестиційна компанія" на суму 259,2 млн грн.

Серед затриманих - екс-заступник голови "Держінвестпроекту", який також був радником директора ДП "Державна інвестиційна компанія"; колишній працівник "Держінвестпроекту"; колишній директор ДП "Державна інвестиційна компанія"; директор низки приватних підприємств з ознаками фіктивності.

За версією слідства, вказані особи, зловживаючи своїм службовим становищем, уклали фіктивні договори позики між ДП "Державна інвестиційна компанія", ТОВ "ТД "Борисфен" і ТОВ "Боржава резорт" для реалізації національних проектів "Якісна вода" та "Олімпійська надія - 2022". Після отримання коштів ці компанії, які, на думку детективів НАБУ, з самого початку не мали можливості для реалізації зазначених проектів, перерахували кошти на рахунки офшорних компаній, підконтрольних посадовим особам "Держінвестпроекту".

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ проводять з липня 2016 року, після того як воно було передано з Головного слідчого управління МВС України.

Раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив про те, що екс-голову Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислава Каськіва в ніч на 1 листопада екстрадували в Україну.

Того ж дня Печерський суд Києва заарештував Каськіва на два місяці з альтернативою внесення 160 тисяч гривень застави. 2 листопада за Каськіва внесли заставу, і він вийшов на свободу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі