"Безумовно, працювати було надскладно – катастрофічно не вистачало часу, а інколи вже й не було сил. Бо крім цієї справи (справи про вбивство Катерини Гандзюк – ред.) є маса інших справ та службових питань, які потребували свого вирішення. До того ж, як я вже казав, усе це робилося в умовах реформування прокуратури – її кардинального кадрового очищення. Без якого рухатись далі прокуратура просто не може", - розповів він в інтерв'ю ZN.UA.
За словами Трепака, запроваджена з ініціативи нині вже ексгенерального прокурора Руслана Рябошапки кадрова атестація не лише дозволяє якісно підвищити професійний рівень прокурорів, але й розриває зв'язки прокурорів з політиками та різними ділками, які формувалися десятиліттями.
"За останні півроку з діяльності генпрокуратури зникли звичні для багатьох схеми "вирішення питань". Закладалися нові принципи роботи та її оцінки. Усе це давало підстави здоровим силам у прокуратурі повірити в кардинальні зміни і почало позитивно позначатися на її діяльності. Одним з прикладів цього є досягнутий прогрес в розслідуванні "справи Гандзюк". Але для незворотності цих змін незворотними потрібні воля і час", - підсумував заступник генпрокурора.
Віктор Трепак не виключає зовнішнього втручання у розслідування справи вбивства Катерини Гандзюк. За його словами у розслідуванні відбулось свідоме гальмування.
Так, інформацію про імовірне місцеперебування одного ключових підозрюваних у "справі Гандзюк" – кримінального авторитета Олексія Левіна – правоохоронні органи України мали у своєму розпорядженні й раніше. До Болгарії навіть виїжджала відповідна група, однак цю інформацію злили підозрюваному. Тож Левін був добре поінформований про те, що його розшукують.
Після затримання Левіна у Бургасі з ним намагалися зустрітися адвокати іншого підозрюваного – голови Херсонської облради Владислава Мангера, а сам Левін намагався максимально затягнути екстрадицію в Україну. На думку заступника генпрокурора, Левіну та Мангеру фінансово може допомагати колишній власник компанії "Чумак" шведський бізнесмен Карл Стурен.
Докладніше читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Справа Гандзюк. Слово надається прокурору" для ZN.UA.