Як повідомляє "Українська правда", про це він написав у своїй підготовленій в серпні доповідній записці на ім'я генпрокурора Юрія Луценка.
За інформацією видання, яке ознайомилось з текстом документа, Горбатюк стверджує, що прийнятий парламентом закон про заочне засудження набув чинності 12 травня і містить норму, згідно з якою застосовувати подібне розслідування можна лише через півроку з моменту встановленого ухилення від слідства, але не раніше, ніж через півроку з дня набуття даним законом чинності.
Півроку з дня набуття законом чинності, як вказує Горбатюк, настануть лише 12 листопада. Зараз звернення до суду з клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування, за його словами, є таким, що не відповідає вимогам КПК України.
"Проте, до теперішнього моменту є випадки ініціювання правоохоронними органами та отримання дозволів суду на здійснення процедури спеціального досудового розслідування", – зазначив він.
Прокурор вказав на те, що норма про заочне засудження діє лише до 15 квітня 2017 року, але в законі відсутня чітка вказівка з приводу того, чи поширюється термін його дії виключно на звернення до суду про заочне розслідування; або до зазначеного строку має бути завершено розслідування (і направлено до суду обвинувальний акт); або до його настання має завершиться судовий розгляд кримінального провадження. Він допускає, що закон передбачає останній варіант (винесення вироку судом першої інстанції), що з його точки зору є неможливим.
"Є підстави вважати, що як недотримання вказаних строків, враховуючи їх тимчасовість, так і сама тимчасовість зазначених положень, може стати підставою для винесення, надалі ЄСПЛ рішень у зазначених справах не на користь України", – підкреслив Горбатюк.
Прокурор вказав, що саме існування подібного законодавства несе загрозу здійснення вибіркового правосуддя стосовно окремої групи осіб, що є порушенням Конституції України. Він також навів цілий ряд законів, норм і міжнародних договорів у сфері прав людини, які порушує даний закон.
Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що забрав "справу Януковича" у Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ, тому що не згоден з позицією його керівника Сергія Горбатюка щодо того, що процес по даній справі повинен бути виключно очним.
Нагадаємо, що в структурі Генеральної прокуратури України створено Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями. Як повідомила прес-служба ГПУ, першим завданням нової структурної одиниці прокуратури стане завершення досудового розслідування та передача до суду "Великого кримінальної справи" щодо українського екс-президента-утікача Віктора Януковича і його найближчого оточення.
Вказується, що глава Департаменту спеціальних розслідувань Сергій Горбатюк, який вів справу Януковича раніше, збереже свою посаду. За його департаментом, що складається з 56 співробітників, залишається розслідування та передача до суду справ про злочини на Майдані.
Раніше Юрій Луценко заявив, що має намір до кінця поточного року передати до суду справу про злочини у складі організованої групи колишнього президента України Віктора Януковича.