Застосунок «Резерв+»: що означають статуси в картці військовозобов'язаного

Поділитися
Застосунок «Резерв+»: що означають статуси в картці військовозобов'язаного © Міністерство оборони України/Telegram
Роз'яснення дали у ТЦК.

Через війну, яку розв'язала Росія, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. В цей період призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Нещодавно в Україні запрацював мобільний застосунок «Резерв+» для оновлення військово-облікових даних. Заступник начальника мобілізаційного відділу ТЦК Солом’янського району Києва, підполковник Павло Литвин в інтерв'ю hromadske розповів, що означають різні статуси у картці військовозобов'язаного.

Він пояснив, що коли людина за допомогою застосунку «Резерв+» увійде в Єдиний електронний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг»,  можуть збентежити статуси «у розшуку», «знято з обліку» тощо.

«Особливо, якщо ви вже здали в ТЦК усі документи на оновлення особистих даних — а ваш статус чомусь «уточнюється». Не бентежтеся на рівному місці — такі статуси часом викликані цілком прозаїчними ситуаціями», – пояснив Литвин.

Статус «Уточнюється»

Це означає, що інформація, яку людина внесла для оновлення своїх даних, ще опрацьовується фахівцями ТЦК. Наприклад, людина надала довідку про те, що є студентом. Цю інформацію треба перевірити за реєстрами Міносвіти — бо раптом «студент» насправді відрахований із вишу ще пів року тому і через це втратив право на відстрочку від служби.

Цей статус тимчасовий — лише до моменту, доки відбувається актуалізація наданої людиною інформації. Після цього вона може отримати інші статуси, наприклад — «підлягає призову», «тимчасово непридатний» тощо.

Статус «Підлягає призову»

 Він означає, що людина може бути мобілізована. Вона або чекає на бойову повістку, або може принести до ТЦК документи, які підтверджують неможливість її призову (бронювання, право на відстрочку через навчання, народження третьої дитини тощо).

Статус «Тимчасово непридатний»

Такий статус надає військово-лікарська комісія (ВЛК) за станом здоров’я. Наприклад, ВЛК з’ясувала, що людина потребує операції, яка може покращити її фізичний стан.

Тоді на час лікування й реабілітації військовозобов’язаного визнають тимчасово непридатним до військової служби.

Статус «У розшуку»

В такому випадку йдеться не про кримінальний розшук людини. Такий статус означає, що ТЦК упродовж років не отримували ніякої інформації про громадянина. Деколи військовозобов’язані не приходили для обліку ще з моменту отримання підлітком посвідчення про приписку до призовної дільниці. Наразі людина значиться в призовниках до 25 років (раніше — до 27).

Після 25 років, коли закінчується призовний вік, людина переходить у розряд військовозобов’язаних. Якщо громадянин у 25 років не з’явився в ТЦК, він і набуває статусу «у розшуку». Також це стосується тих, хто переїжджає до інших населених пунктів, не знявшись із військового обліку за попереднім місцем реєстрації — і теж на роки випадає із поля зору ТЦК.

Для того, щоб позбавитися цього статусу, необхідно якнайшвидше з’явитися в ТЦК.

Статус «Знято»

Даний статус означає, що людину офіційно знято з військового обліку в цьому ТЦК у зв’язку зі зміною місця проживання або за станом здоров’я відповідно до висновків ВЛК.

Статус «Виключено»

Людину за віком або за станом здоров’я виключено з обліку як військовозобов’язаного. Також може йтися про громадянина, засудженого за тяжкі злочини. Цей статус мають і чинні військові. Адже коли людина йде на службу, вона перестає бути військовозобов’язаною, а стає військовослужбовцем.

Литвин пояснив, що незмінних статусів військовозобов'язаного не буває.

«Хіба що для громадян, які досягли 60-річного віку. Усі інші мають ситуативні статуси. Саме для їх уточнення й треба оновлювати особисті дані в ТЦК», – резюмував він.

Раніше Юрист Дмитро Дончак розповів, чи може чоловік отримати відстрочку від призову, якщо його матір має інвалідність.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі