Застарілі норми гальмують розробку нових видів техніки — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Застарілі норми гальмують розробку нових видів техніки — експерт
Минобороновские інструкції взагалі не передбачають використання ІТ-технологій та спеціалізованого програмного забезпечення в конструкторській роботі.

Необхідно здійснити кардинальні зміни в організації фінансових відносин і контролю за виконанням державного оборонного замовлення. Перш за все, треба забути про один із найбільш зашкарублих радянських рудиментів, які стоять упоперек горла кожному виробникові, - сумнозвісні РКМ (розрахунково-калькуляційні матеріали). Це - ганебне гальмо в розробці нових видів техніки. До прикладу, виконується певна дослідно-конструкторська робота. Розробник має надати РКМ із зазначенням конкретних комплектуючих конкретних виробників із конкретними цінами. Якщо під час виконання роботи конструктори дійшли висновку, що доцільно використати, скажімо, інший метизний виріб чи нову оптику, то можна забути про безпроблемність погоджень таких змін.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Світлана Зварич, заступник директора ТОВ "Інженерна група "Арей". За її словами, існує ще один архаїзм: міноборонівські інструкції взагалі не передбачають використання ІТ-технологій і спеціалізованого програмного забезпечення у конструкторській роботі, яка досі розраховується за старими радянськими нормогодинами дідів біля кульманів.

"Тобто, практично, всі підприємства виконують конструкторські роботи на комп'ютерах. Однак "здавати" роботу слід із розрахунку тих нормогодин. Тому підприємствам вигідно розтягувати розробку конструкторської документації на роки з необгрунтовано роздутими штатами і виставляти державі за це фантастичні рахунки. Рік тому ми зверталися до міністра з проханням у порядку експерименту дозволити нам розробку конструкторської документації з використанням спеціалізованого ПЗ. Фактично, нам цю роботу не оплатили, бо "ТТЗ не містить вимог до документації в електронному вигляді". А про існування ЕЦП, про електронні документи й електронний документообіг у цих кабінетах, звісно, не чули", - зазначає експерт.

Докладніше про необхідність реформування системи оборонних замовлень читайте у статті Світлани Зварич ""Оборонка" чекає наказів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі