Щодня у волонтерського медичного батальйону виникають величезні потреби у зв’язку зі збільшенням кількості поранених. Передусім йдеться про турнікети, бандажі, оклюзивні плівки. Фактично, це базовий набір парамедика в зоні бойових дій. Про потреби війська і те, що ситуація з втратами змінюється не зовсім на нашу користь розповіла в інтерв’ю LB.UA засновниця батальйону “Госпітальєри” Яна Зінкевич.
“… Все розкуплено. Не тільки бійцями, але й волонтерами, благодійниками, меценатами. Зараз все, що ми замовляємо або намагаємось знайти, - це здебільшого довготривалі замовлення, які будуть робиться тиждень, місяць тощо. Мінімальні якісь запаси ми маємо, але, якщо об’єктивно казати, то цих запасів надовго не вистачить. Буквально на тиждень-півтора. І якщо ми їх не поповнимо, буде скрутно», - зазначила вона, даючи зрозуміти, що будь-яка допомога з турнікетами та іншим оснащенням буде на вагу золота.
До початку війни в батальйоні, каже його засновниця, були готові. За три місяці до широкомасштабного вторгнення зробили серію додаткових закупок – бронежилети, медичні рюкзаки, такмед, проте будь-які запаси мають властивість закінчуватися.
З 2014-го до лютого 2022 року парамедики допомогли приблизно 3 тисячам поранених. Це і важкі поранені, і легкі. Характеризуючи ситуацію з самими медиками, які ризикують життям на фронті, Зінкевич зауважила, що їх кількість не така вже й велика. Крім того, багато хто загинув, є ті, які потрапили в полон.
“І це все змінюється з кожним днем не в наш бік. Більшість людей залучили за березень-квітень, нові ресурси швидко підготувати важко, тут я розумію підрозділи ЗСУ”, – каже Яна Зінкевич.
Попри те, що ситуація на фронті непроста, українські війська систематично завдають втрат ворогу, що деморалізує його та суттєво знижує ініціативу їхати в Україну вбивати, ґвалтувати та калічити, створюючи тут "краєвид жаху".