Засідання політичної підгрупи в Мінську завершилося безрезультатно

Поділитися
Засідання політичної підгрупи в Мінську завершилося безрезультатно Бойовики хочуть провести "вибори" на своїх умовах © regioncrimea.org
Бойовики "ЛДНР" категорично проти участі українських партій на виборах у Донбасі.

Засідання політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи із врегулювання конфлікту в Донбасі 3 листопада закінчилася безрезультатно. Про це представник української сторони у підгрупі Роман Безсмертний повідомив у коментарі агентству Інтерфакс-Україна.

"Переговори завершилися безрезультатно, тобто сторони залишилися на своїх позиціях", − зазначив політик.

За словами Безсмертного, дискусія велася з тих же питань, що стосуються умов проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДІЛО).

Бойовики так званих "ДНР" і "ЛНР" категорично заперечують можливість участі українських партій на цих виборах, а також висвітлення виборчої кампанії українськими ЗМІ.

"Мова йшла про допуск засобів масової інформації. Вони проти цього", − повідомив Безсмертний. Він додав, що українська сторона наполягає на допуску українських і зарубіжних журналістів у контролюються бойовиками райони.

На завершення дискусії Безсмертний сказав представникам самопроголошених республік" наступне: "Партії ви не приймаєте, засоби масової інформації ви не приймаєте... Тоді ви будуєте квазідержаву, давайте виходити з цього".

Політик також додав, що наступне засідання підгрупи відбудеться через тиждень, орієнтовно в понеділок.

Читайте також: У Донбасі відмічаються масові випадки дезертирства "співробітників МВС ДНР" - ІС

У вівторок, 3 листопада, у Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи по врегулюванню конфлікту в Донбасі. Сторони констатували, що процес відведення озброєнь калібром менше 100 міліметрів йде згідно із затвердженим планом.

При цьому Контактна група звернулася з закликом збільшити кількість спостерігачів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, забезпечити їх дрона з камерами спостереження, а також винести дане питання на засіданні постійної ради ОБСЄ у Відні 4 листопада на зустрічі "нормандської четвірки" в Берліні 6 листопада.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що без виборів на тимчасово окупованих територіях неможливо політичне врегулювання конфлікту в Донбасі.

Як відомо, однією з домовленостей "нормандської четвірки" 2 жовтня перенесення виборів "ДНР"і "ЛНР", які були заплановані на 18 жовтня і 1 листопада всупереч українському законодавству і Мінським угодами.

6 жовтня "ДНР" і "ЛНР" погодилися перенести місцеві вибори в Донбасі, проте традиційно висунули ряд умов: особливий статус Донбасу, відсутність переслідування і покарання осіб - учасників подій на території Донецької і Луганської областей, а також прийняття поправок до Конституції в узгодженій з бойовиками редакції.

Після цього бойовики кілька разів називали нові дати, на даний момент вибори "ДНР" призначені "указом" їх ватажка на 20 квітня 2016 року.

Детальніше про перспективи і можливі наслідки проведення виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей читайте в матеріалі Сергія Рахманіна для ZN.UA "Симулякр". У статті автор зазначає, що "для вирішення проблеми Донбасу потрібні інші способи і механізми. Але зараз необхідно зняти з порядку денного саму можливість, по суті, фейкових виборів, перетворюють ОРДЛО у друге Придністров'я. Вибори-симулякр можуть продовжити перемир'я, але, очевидно, не принесуть мир. Київ збереже заступництво Заходу, але остаточно втратить його повагу. Виграє час, і втратить перспективу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі