Зарплати вчителів: чи може бути їх зростання

Поділитися
Роз'яснення дали у МОН.

В Україні система оплати праці вчителів включає базову ставку та різні надбавки. Тому заробітна плата освітян залежить від різних факторів. Вчителі очікують на підвищення рівня оплати своєї праці. Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий під час освітньої конференції «Серпнева-2024» розповів, чи очікувати підвищення зарплати педагогам у цьому році. Про це пише «Освіта 24».

Лісовий наголосив, що на підвищення оплати праці освітянам потрібні мільярди гривень.

«Від 47 до 270 мільярдів гривень додатково на рік. Сума різниться залежно від системи, за якою підвищувати зарплати — одноразово чи поетапно», – сказав він.

Очільник Освітнього комітету Верховної Ради Сергій Бабак, зазначив, що для збільшення заробітної плати педагогам удвічі варто додати ще 100 мільярдів з бюджету країни. А нині 70% бюджетних коштів йдуть на оборонні потреби.

Очільник МОН додав, що попри складну економічну ситуацію, підвищення може відбутися у 2025 році завдяки збільшенню освітньої субвенції.

Нагадаємо, що у грудні 2023 року прем'єр-міністра України Денис Шмигаль повідомив, оплата праці вчителів у 2024 році має зрости на 21%.

Раніше ми писали, що за даними ПФУ, середня зарплата в Україні за підсумками першого кварталу 2024 року склала 15 225 гривень. У порівнянні з показником минулого року вона зросла на 17,5% (2271 гривню).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі