Запорізьку АЕС знову підключили до мережі – МАГАТЕ

Поділитися
Запорізьку АЕС знову підключили до мережі – МАГАТЕ
На супутникові знімки потрапила пожежа, яка призвела до відключення АЕС від енергомережі.

Запорізьку АЕС знову підключено до енергомережі, повідомляє Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) із посиланням на дані української сторони.

«Українська сторона повідомила МАГАТЕ, що впродовж дня ЗАЕС щонайменше двічі втрачала зв'язок із лінією електропередачі, але зараз вона знову працює. Усі шість енергоблоків залишилися відключеними від мережі і після відновлення повітряної лінії», - йдеться у повідомленні.

Станцію також підключеною до лінії 330 кВ від прилеглої ТЕС, яка може забезпечити резервне електропостачання у разі потреби.

Усі системи безпеки АЕС залишаються працездатними. Інформації про безпосередню причину відключення електроенергії не надходило, повідомили в Агентстві.

«Зазвичай шестиреакторна ЗАЕС має чотири зовнішні лінії електропередачі, але три з них були втрачені раніше під час конфлікту. МАГАТЕ підтримує тісний контакт з Україною та надасть оновлену інформацію, щойно та стане доступною», - наголошується в повідомленні.

Вранці 25 серпня окупанти підпалили ліс на околицях Енергодару, біля золовідвалів ТЕС, що призвело до тимчасового вимкнення останньої лінії, яка з’єднує АЕС із енергосистемою України: ПЛ-750 кВ ЗАЕС – «Дніпровська».

Внаслідок цього два працюючих енергоблоки станції відключилися, а саму АЕС вперше в її історії відключили від енергомережі.

Американський телеканал CNN опублікував супутникові знімки, отримані Planet Labs та Європейським космічним агентством. На них видно пожежу та дим поблизу ЗАЕС.

«На трьох супутникових знімках, зроблених 24 серпня о 10:39, 11:30 і 11:35 ранку за місцевим часом, можна побачити рідкісну послідовну картину пожежі, що розростається на південь від станції, і дим над золовідвалом, у північній частини комплексу», - розповіли журналісти.

Раніше українські фахівці попереджали, що позбавлення атомної станції регулярного живлення унеможливить охолодження ядерного палива та призведе до викиду радіоактивних речовин, як це сталося на японській АЕС «Фукусіма-1». Що задумав Кремль і як йому протидіяти, пояснює Михайло Гончар у статті «Війна в Європі: ядерний сценарій Кремля і що робити Україні».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі