Запаси на зиму: які продукти слід купити

Поділитися
Запаси на зиму: які продукти слід купити © freepik.com
Необхідно заздалегідь зробити продуктові запаси.

Українці змушені готуватися до зими, яка може стати не простою, через бойові дії та військову агресію РФ. Щоб підготуватися до зими, слід зробити запас продуктів, які можуть зберігатися тривалий час. Видання «Фокус» оприлюднило перелік продуктів, якими слід запасися на зиму.

Сіль

Є одним зі стратегічних продуктів, яким варто запастися, але у розумній кількості. Можна купувати звичайну кам’яну сіль або йодовану (вона зберігається до 18 місяців, після чого йод випаровується, а сама сіль не втрачає своїх якостей). Зберегти сіль краще у герметично закритій скляній, залізній або пластиковій тарі.

Крупи

Можна зробити запас рису, пшеничної або вівсяної крупи. Щоб крупи зберігалися довше – їх слід пересипати у герметичні контейнери та зберігати у прохолодному місці.

Бобові

Квасоля та інші бобові можуть стати смачним та поживним гарніром. Квасоля багата на калорії (енергетична цінність — 200-300 ккал) і вуглеводи. Вживання бобових замість великої кількості червоного м'яса допоможе зменшити кількість жиру без втрати калорій.

Бобові можуть довго зберігатися у сухому та прохолодному місці.

Сухе молоко

В умовах війни сухе молоко може замінити звичайне. Попри те, що його гарантійний термін зберігання всього півтора року, у хороших умовах цей продукт може зберігатися набагато довше. Головне – герметична упаковка та сухе місце в приміщенні.

Сухофрукти та горіхи

Якщо ви не маєте алергії та ці продукти, то ними також можна запастися заздалегідь. Сушені яблука, груші, абрикоси, ягоди хороші тим, що багаті на цукор, антиоксиданти, вітаміни, клітковину та мінерали.

Серед горіхів можна обрати будь-які на власний смак (волоські, фундук, кеш’ю, мигдаль, макадамія, пекан). Зокрема, волоський горіх може довго зберігатися як в очищеному вигляді (3-5 місяців), так і в шкаралупі, причому в останньому варіанті термін зберігання збільшується до чотирьох років за температури від 0 до 3 градусів, а за +4+15 — до року.

Мед

Природний продукт, який теж знадобиться взимку. Краще за все мед зберігати у скляних банках з герметичною кришкою.

Мед містить усі вітаміни групи В, К, Е, С, провітамін А. Оскільки вітаміни перебувають у поєднанні з природними мінеральними солями та біогенними амінами, користь від них набагато вища за синтетичні замінники. Він є чудовим замінником цукру.

Овочі

Звичайно, овочі не є продуктом тривалого зберігання, але якщо є підвал, то можна заповнити його картоплею, морквою, капустою, цибулею.

У прохолодному та сухому підвалі ці овочі можуть зберігатися до наступного року. Купувати овочі можна вже зараз на сільськогосподарських ринках.

Продукти тривалого зберігання

Можна закупити консерви (рибні, м’ясні, овочеві), варення (якщо немає власних запасів), згущене молоко, чай у пакетиках, каву, бульйонні кубики, вермішель та пюре швидкого приготування, олію, льодяники, печиво. Ці продукти можуть зберігатися тривалий час без холодильника.

Вода

Питна вода завжди необхідна. Вона має стати основою запасу на зиму, на випадок відсутності водопостачання. Також можна зробити запас технічної води, яку можна буде використовувати для побутових потреб.

Нагадаємо, що раніше директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський повідомив про те, що в Україні до кінця року нерівномірно зростуть ціни на паливо, продукти харчування та послуги.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі